Világ MTI 2018. október. 24. 16:56

Mesterlövész ölt meg egy kárpátaljai magyar katonát a Donyec-medencében

Úr Sándor szerződéses katona volt, mesterlövész lőtte agyon október 23-án.

Újabb magyar nemzetiségű ukrán katona halt meg Ukrajna keleti részén, a Donyec-megyében található Volnovaha közelében. Az ungvári járási Eszenyből származó, 34 éves Úr Sándor a 128-as hegyivadász dandár kötelékében szolgált a kelet-ukrajnai konfliktusövezetben. Felesége és egyéves gyermeke gyászolja. Jelenlegi lakóhelyén, Zaporizzsjában helyezik örök nyugalomra, ahol a családjával élt.

Úr Sándor a kelet-ukrajnai konfliktus tízedik kárpátaljai magyar katonaáldozata. Az úgynevezett terrorellenes műveletben elesett első kárpátaljai katona is magyar volt. A 20 éves beregszászi Popovics Rolandot 2014. június 14-én érte halálos lövés Luhanszk közelében. Kárpátaljáról eddig száz katona vesztette életét Kelet-Ukrajnában. 

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.