Közel negyed századon át kereste elveszett gyermekét egy kínai család, s végül a hagyományos és modern módszerek keresztezésével sikerült újraegyesíteni a famíliát.
Ki-feng hároméves volt, amikor elsodródott apja és anyja mellől, akik éppen gyümölcsöt árultak Csengtu város egyik külső területén. A család egy percig sem adta fel a keresést, s az apa, Vang Ming-csing végül úgy döntött, elmegy taxisofőrnek Csengtuban, hátha egy nap pont a lánya száll be majd mellé utasként. Az Uberhez hasonló, mobiltelefonos applikáción fuvarokat szervező Didi Chuxingnél vállalt állást, s miközben a különféle online portálokon kereste lányát, kocsija hátsó ablakába is elhelyezett egy kis plakátot, s valamennyi utasának is adott egy kártyát, amelyen a kereséssel kapcsolatos adatok szerepeltek. A helyzetet bonyolította, hogy Ki-fengről nem volt képe az apának, így a húgára igencsak hasonlító másik lányáról készült fotókat csatolta a kártyákhoz.
A különleges eszközöket alkalmazó, kitartóan kutató apa történetét felkapták a kínai médiumok, s egyre többen jelentkeztek Ki-fengként, ám a DNS-vizsgálatok minden alkalommal negatív eredményt hoztak.
Az áttörés akkor jött el, amikor egy rendőrségi szakértő is olvasott a családról, s segített megrajzolni, hogyan nézhet ki felnőttként az elveszett lány. Több ezer kilométerrel arrébb egy Kang-jing nevű fiatal lány is meglátta az online is terjesztett fantomképet, s elcsodálkozott, mennyire hasonlít rá a rajz. A fiatal lány felvette a kapcsolatot Vang Ming-csinggel, s miután kiderült, hogy ugyanott van vágásnyom a testén, ahol Ki-fengnek is volt, elvégezték a DNS-vizsgálatot, amely ezúttal pozitív eredményt hozott. Apa és lánya – akinek férje és két gyereke is van - végül 24 év után kedden
találkozott újra személyesen.
Kiderült, hogy az elveszett lány hosszú ideig a közelben élt: egy Csengtutól húsz kilométerre lévő településen nőtt fel.