Világ MTI 2018. február. 06. 18:45

Medve harapdálta össze egy férfi lábát Szenterzsébeten

A mogyoróvesszőt gyűjtő férfit a székelyudvarhelyi kórházban ápolják, állapota stabil.

Medve támadt kedden egy 25 éves férfira a székelyföldi Szenterzsébeten – közölte a Székelyhon.ro portál.

A férfi mogyoróvesszőt gyűjtött az erdőben, alig 300 méterre a településtől, amikor rátámadt a medve. Többször is megharapta a bokáját és a combját. A székelyudvarhelyi kórház sebészeti osztályán kezelik a férfit. A kórház igazgatója szerint a sérült állapota stabil.

Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke az egyik közösségi portálon közzétett videóüzenetben arra biztatott mindenkit, hogy tegyenek bejelentést a medvetámadásokról, az esetleges károkról és sérülésekről, a területileg illetékes vadásztársaság pedig azonnal kérjen engedélyt a Környezetvédelmi Minisztériumtól a veszélyes állatok kilövésére.

Romániában azóta sokasodtak meg a medvetámadások, hogy a környezetvédelmi minisztérium 2016-ban betiltotta a populációt szabályozó medvevadászatot is. Korábban a tárca évente 400-450 medve kilövésére adott engedélyt. A székelyföldi károsultak tiltakozásai nyomán tavaly szeptember elején a minisztérium 140 veszélyesnek talált medve és 97 farkas kilövését vagy áttelepítését tette lehetővé, de minden egyes kilövési vagy áttelepítési kérelmet Bukarestnek kell jóváhagynia.

A 2017 eleji állománybecslés adatai szerint Romániában körülbelül 6800 medve él, az állomány túlnyomó része a székelyföldi Hargita, Kovászna és Maros, valamint a szomszédos Brassó megyében található.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.