2017. június. 18. 08:24 MTI Utolsó frissítés: 2017. június. 18. 08:25 Világ

Apák napjára vásárolgató nők között robbantottak Bogotában, hárman meghaltak

A bogotái pláza egyik női mosdójában robbantották fel a bombát. A kilenc sérült közül négyen válságos állapotban vannak. A FARC és egy másik gerillacsoport elítélte a támadást.

Egy robbantásos merényletben három ember életét vesztette, kilencen pedig megsebesültek a kolumbiai főváros, Bogotá egyik elegáns bevásárlóközpontjában, helyi idő szerint szombat délután öt óra körül.
Az áldozatok egyike egy 23 éves francia lány volt, míg a másik kettő egy 27 és egy 31 éves kolumbiai nő. A francia állampolgár a helyszínen, a két kolumbiai a kórházban halt bele a sérüléseibe. Négy sebesült válságos állapotban van, egyikük egy 48 éves francia nő - közölte az illetékes kórház.
A rendőrség közlése szerint az ismeretlen tettesek az egyik női mosdóban rejtették el a robbanószerkezetet. Indítékuk nem ismeretes.
A bevásárlóközpont tele volt, mert sokan akartak ajándékot venni a vasárnapi Apák napjára. A merénylet után az épületet kiürítették.
Enrique Penalosa, Bogotá főpolgármestere a Twitteren "gyáva terrorista támadásnak" minősítette a történteket. Juan Manuel Santos kolumbiai elnök is elítélte a támadást, és vizsgálatot rendelt el az ügyben.
"Egy ilyen támadás, amelyet egy bevásárlóközpont női mosdójában követnek el egy robbanószerkezettel, gusztustalan, kegyetlen és gyáva tett, és nem nyugszunk, amíg kézre nem kerítjük a felelősöket" - mondta újságíróknak Santos.
Penalosa elmondta: egyelőre nem tudni, ki követhette el a robbantást, és Santos is azt állította, hogy nincsenek a tettes kilétét egyértelművé tevő nyomok.
A Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) és a Nemzeti Felszabadító Hadsereg (ELN) nevű gerillacsoportok elítélték a támadást, és együttérzésüket fejezték ki az áldozatok hozzátartozóival.
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.