Világ MTI 2017. június. 08. 20:59

Megtámadták a katari al-Dzsazíra rendszereit

Kibertámadás érte az al-Dzsazíra katari tévét, de valamennyi egysége működőképes - közölte csütörtökön a cég egyik vezetője.

"Megtámadták az al-Dzsazíra információtechnológiai biztonságát, de felléptünk a kísérletek ellen, és jelenleg valamennyi egységünk működőképes"- mondta a televízió egyik nevének elhallgatását kérő magas rangú alkalmazottja.

A tévé a Twitteren is tudatta, hogy valamennyi rendszerét, honlapját és közösségi oldalát kibertámadás érte.

Az al-Dzsazíra a Szaúd-Arábia és szövetségesei által a terrorizmus finanszírozásával vádolt Katar vezető televíziója.

Szaúd-Arábia hétfőn, néhány órával azután, hogy Rijád és négy szövetségese megszakította a diplomáciai kapcsolatait Katarral, bezáratta az al-Dzsazíra szaúdi irodáit.

A Riporterek Határok Nélkül (RSF) nemzetközi újságíró jogvédő szervezet szerint az al-Dzsazíra a Doha elleni diplomáciai offenzíva járulékos vesztesége.

A katari kormány által 20 éve alapított al-Dzsazíra, amely közel 80 irodát működtet világszerte és több nyelven sugározza adásait, az arab tavasz mozgalmainak szószólója volt.

Ellenzői szerint azonban szerkesztőségi politikája túlságosan kedvez az iszlamistáknak, sőt időnként a katari diplomácia eszközének tekintik.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Sztojcsev Iván 2025. február. 25. 06:30

A magyar gazdaságtörténet legnagyobb osztogatása jön, vagy csak egy hatalmas lufit fúj Orbán Viktor?

Pénzeső esik majd a magyarokra – legalábbis a 2-3 gyerekesekre és a nyugdíjasokra – Orbán Viktor évértékelős kampányígéretei után, a Fidesz pedig meg is nyerte ezzel a választást? Vagy jól fognak kinézni a szlogenek a kék plakátokon, de semmi komoly hatásuk nem lesz? És miből tömné be az állam a költségvetési lyukat? Ennek jártunk utána.