Az embereket bántalmazza, aki a természetet bántalmazza, mondta a pápa imaóráján. A természet pusztítása fokozza a szegényebbek szenvedését, felerősíti a világszintű migrációt.
A pápa a természet és a katolikusok viszonyáról beszélt a szeptember 1-jén imanapon kibocsátott üzenetében. Aki a természetet bántalmazza, az embereket bántalmazza. A bolygónk elleni bűnöket meg kell gyónni. A föld irgalmasságért kiált - ilyen gondolatok olvashatóak a pápai üzenetben. Ez a második imanap a katolikus egyházban, az intézményt Ferenc pápa 2015-ben vezette be. Ennek keretében virraszt és imádkozik a pápa a Vatikánban, a római Szent Péter téren. A cél a Föld lakóinak párbeszédét megújítani a szegények szenvedésének elkerüléséért és a természet pusztításának megállításáért.
"Isten viruló kertet ajándékozott az embernek, aki viszont szennyezetté, romossá, kietlenné teszi a világot", fogalmaz a pápa az MTI fordításában "Nem maradhatunk közömbösek a biodiverzitás elveszítése és az ökoszisztémák pusztításával szemben, amelyet gyakran felelőtlen és egoista magatartásunk okoz". A pápa összeköti a természetrombolást és a kizsákmányolást, kapzsiságot. A klímaváltozás hatásai miatt nő a migráció, a legszegényebbek szenvednek tőle. Ferenc pápa hangsúlyozta, hogy a környezeti problémák felismerésén túl ezek lelkiismereti vizsgálata, a természettel szembeni bűnök meggyónása és életmód-változtatás szükséges.
Ferenc pápa tavaly enciklikát bocsátott ki a teremtett világ védelméről Áldott légy (Laudato si') kezdettel, amely megelőzte a decemberi párizsi klímakonferenciát.