2015. július. 04. 09:08 MTI Utolsó frissítés: 2015. július. 04. 09:07 Világ

A bevándorlók miatt ismét leállt a Csatorna-alagút forgalma

Péntek éjjel ismét le kellett állítani a La Manche csatorna alatti alagút vonatforgalmát, miután százötven Nagy-Britanniába igyekvő illegális bevándorló megpróbált feljutni a kamionokat szállító szerelvényekre.

Az észak-franciaországi Pas-de-Calais megye szóvivője szerint éjjel fél tizenegy körül "mintegy 150 migráns mászott át a kerítéseken, bejutva azokra a rakodóperonokra, ahonnan az autókat szállító speciális szerelvényeket indítják".

Az eset ismét jelentős torlódást okozott a Csatorna-alagút kamionforgalmában, amelyet csak több mint két óra elteltével sikerült újraindítani, miután a rendőrség átvizsgálta a térségben várakozó összes vagont. A környéken azonban továbbra is nagy számban várakoznak az Európába csempészett, többnyire afrikai fiatalok.

Az alagutat üzemeltető Eurotunnel társaság képviselője szerint az illegális bevándorlók behatolásai mindennapossá váltak, annak ellenére, hogy a társaság jelentősen megerősítette a létesítmény őrzését.

Négy nemzetközi segélyszervezet a héten indított "sürgősségi humanitárius akciót" a La Manche-csatorna partján fekvő Calais-ban, ahol a közleményük szerint "óriási humanitárius válság" fenyeget mintegy háromezer, egy illegális szemételepen élő bevándorlót.

A francia és a brit belügyminiszter csütörtökön állapodott meg abban, hogy jobban összehangolják az embercsempész-hálózatokkal szembeni küzdelmet, és közös erőfeszítéssel igyekeznek eltántorítani az Afrikából és Közel-Keletről érkező illegális bevándorlókat attól, hogy teherautókban elbújva próbáljanak átjutni a La Manche-csatornán keresztül Nagy-Britanniába.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.