2015. június. 09. 10:21 MTI Utolsó frissítés: 2015. június. 09. 16:35 Világ

Molotov-koktéllal támadtak a cseh védelmi miniszter házára

A miniszter épp nem tartózkodott otthon, amikor Molotov-koktélokat dobtak a házára, de több családtagja a házban volt. Nem esett baja senkinek.

Molotov-koktélokat dobtak vasárnap reggel Martin Stropnicky cseh védelmi miniszter házára Prágában – közölte kedden a cseh állami és katonai rendőrség. A támadás idején a miniszter nem tartózkodott otthon, több családtagja azonban a házban volt. Nem esett baja senkinek. A támadó vagy a támadók személye egyelőre ismeretlen.

Jan Pejsek, a védelmi minisztérium szóvivője az esetről adott késői tájékoztatást azzal magyarázta, hogy a hatóságok zavartalanul akarták folytatni a helyszíni vizsgálatokat. "A cseh belpolitikában szerencsére nem gyakoriak az ilyen esetek. Sajnos ez a politikai színtér bizonyos csoportjainak radikalizálódásáról tanúskodik. Számomra ezt az jelenti, hogy az általam vezetett tárca politikája helyes" – kommentálta a támadást Stropnicky.

A miniszter és családja őrizetét az incidens után megerősítették. Részleteket nem hozták nyilvánosságra.

A Novinky.cz hírportál értesülései szerint a gyúlékony anyaggal megtöltött üvegek kisebb tüzet okoztak a ház melletti kertben, de sikerült gyorsan eloltani. 

Csehországban nem ez az első eset, hogy támadást intéznek valamelyik politikus ellen. A jelenlegi kormány pénzügyminisztere, Andrej Babis például tavaly mérget tartalmazó levelet kapott hazai címére. A levelet Szlovéniában adták postára, és olasz állampolgárságú küldőjét a rendőrség őrizetbe vette. Milan Chovanec belügyminiszter szintén tavaly ciánkálit tartalmazó levelet kapott. Gyanús fehér port tartalmazó leveleket kapott az államfői hivatal is.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.