Világ MTI/hvg.hu 2015. április. 27. 12:28

Deutsch Tamást is Gyurcsány uniós biznisze izgatja

A fideszes EP-képviselő szerint az Európai Bizottság a "legalapvetőbb szabályait köpi szemen", amikor a pártatlanság és összeférhetetlenség követelményeit felrúgva, "két évig napi 3 millió forintos napidíjat" biztosít Gyurcsány Ferenc négy alkalmazottat foglalkoztató családi vállalkozásának.

Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő szerint az Európai Bizottságnak azonnal fel kell mondania a Gyurcsány Ferenc magántulajdonában álló Altus Zrt.-vel kötött, 1,5 milliárd forint értékű szakértői szerződést, mivel az az Európa-ellenes sztereotípiákat erősíti.

A kormánypárti politikus erről hétfőn, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján beszélt, az elmúlt időszak legnagyobb vihart kavart európai szintű botrányának nevezve, hogy egy aktív ellenzéki pártpolitikus cége kapott megbízást egy "kiszervezett" európai közfeladat ellátására.

Az Európai Bizottság a "legalapvetőbb szabályait köpi szemen", amikor a pártatlanság és összeférhetetlenség követelményeit felrúgva, két évig napi 3 millió forintos napidíjat biztosít Gyurcsány Ferenc négy alkalmazottat foglalkoztató családi vállalkozásának – fogalmazott Deutsch Tamás, aki szerint az Európai Bizottságnak a szerződés azonnali felmondása után a történtek felelőseit is meg kell neveznie.

Múlt hétfőn Jakub Adamowicz,  az uniós javaslattevő-végrehajtó testület regionális politikával kapcsolatos ügyekben illetékes szóvivője arról beszélt, hogy az Altus Zrt. nem végez auditálási tevékenységet az Európai Bizottság megbízásából. Az Altus által vezetett nemzetközi konzorciumot az Európai Bizottság illetékes főigazgatósága nyilvános pályázat nyomán választotta ki szerződéses partnernek azzal a céllal, hogy az készítsen tanulmányokat a kohéziós (felzárkóztatási) és regionális politika további alakításával összefüggésben – tette hozzá.

A nyilvános pályázat eredményeként keretmegállapodás született, amelynek alapján az Altus vezette konzorcium áttekintést nyújt a 2014 és 2020 közötti tervezési időszakra szóló új uniós regionális politika újszerű előírásainak megvalósításáról – tájékoztatott a szóvivő. A megbízatás mind a 28 EU-országra vonatkozik. A megbízás nem terjed ki az igazgatási és ellenőrzési struktúrák elemzésére. A konzorcium megbízatása tavaly október óta él, és a tevékenység 2016. január végéig tart.

Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról