2014. november. 07. 19:27 MTI Utolsó frissítés: 2014. november. 07. 19:27 Világ

Emberi maradványok a lelőtt maláj gép roncsainál

Négy hónappal a maláj utasszállító repülőgép kelet-ukrajnai katasztrófája után emberi maradványokra bukkantak holland szakértők a szerencsétlenség helyszínén, így felfüggesztették az utasszállító roncsainak elszállítását - közölte pénteken az oroszbarát szeparatisták egyik illetékese.

Ella Arturovna, az önhatalmúlag kikiáltott donyecki "népköztársaság" közlekedési minisztériumának tisztségviselője azt mondta, a holland szakértők által megtalált emberi maradványokat megvizsgálják, és arra az időre felfüggesztik a roncsok eltávolítására irányuló munkát. 

Az AFP francia hírügynökség emlékeztetett arra, hogy a Malaysia Airlines utasszállítója júliusban az ukrán kormányerők és oroszbarát szakadárok között zajló fegyveres összecsapások területén zuhant le, így elesett fegyveresek maradványait is felfedezhették a szakértők. Mindenesetre az AFP munkatársa arról számolt be, hogy a Donyeck megyei Hrabove településnél fekvő helyszínen a "Tiltott zóna - Itt a szerencsétlenül járt MH17-es utasszállító áldozatainak maradványai lehetnek" feliratú táblákat helyeztek el. 

Szerdán donyecki források arról adtak hírt, hogy pénteken megkezdődhet a repülőgép roncsainak Hollandiába szállítása. A nyugat-európai ország szakértői korábban közölték, össze akarják gyűjteni az utasszállító maradványait, hogy rekonstruálhassák a gép egy részét. 

A Malaysia Airlines Amszterdamból Kuala Lumpurba tartó MH17-es járata a Donyeck megyei Hrabove településnél, oroszbarát szakadárok által ellenőrzött területen zuhant le július 17-én. A tragédiában 298-an vesztették életüket, köztük 196 holland állampolgár. A gép lezuhanását senki nem élte túl. A nyugati hírszerző szolgálatok meggyőződése szerint oroszbarát szakadárok lőtték le a gépet Buk típusú, orosz gyártmányú légvédelmi rakétával, Moszkva viszont az ukrán fegyveres erők felelősségét emlegeti.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.