2014. szeptember. 07. 12:10 MTI Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 07. 11:46 Világ

Itt az ukrán tűzszünet teljes jegyzőkönyve

Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) nyilvánosságra hozta vasárnap a kelet-ukrajnai tűzszüneti megállapodás teljes szövegét, amelyet két nappal korábban írtak alá Kijev, a kelet-ukrajnai szakadárok, Oroszország és az EBESZ képviselői, az ügynevezett kontaktcsoport tagjai.

Az UNIAN hírügynökség által közzétett megállapodás jegyzőkönyve 12 pontból áll. A dokumentum szerint a kontaktcsoport tagjai egyetértésre jutottak a következő lépések megtételében:

    1. Haladéktalanul életbe kell léptetni a kétoldalú tűzszünetet.
    2. Az EBESZ-nek biztosítania kell a fegyvernyugvás ellenőrzését.
    3. Kijevnek végre kell hajtania a hatalom decentralizációját, Donyeck és Luhanszk megye különleges jogállásáról szóló ideiglenes törvény meghozatalával.
    4. Az EBESZ-nek biztosítania kell az ukrán-orosz államhatár állandó ellenőrzését, és biztonsági övezetet kell létrehozni a határ menti övezetekben.
    5. Haladéktalanul szabadon kell engedni az összes "túszt" és törvénytelenül fogva tartott személyt.
    6. Törvényt kell elfogadni, amely megtiltaná azoknak a személyeknek a felelősségre vonását és megbüntetését, akik összefüggésbe hozhatók a Donyeck és Luhanszk megye   egyes részein történt eseményekkel.
    7. Folytatni kell az össznemzeti párbeszédet minden érintett bevonásával.
    8. Intézkedéseket kell hozni a Donbasz-medencei humanitárius helyzet javítása érdekében.
    9. A Donyeck és Luhanszk megye különleges jogállásáról szóló ideiglenes törvénnyel összhangban meg kell rendezni ezeken a területeken az előre hozott helyhatóság választásokat.
    10. Ki kell vonni Ukrajna területéről a törvénytelen fegyveres csoportokat, a hadieszközöket, a fegyvereseket és a zsoldosokat.
    11. El kell fogadni a Donbasz újjászületését és a régió életképességének helyreállítását szolgáló programot.
    12. Szavatolni kell a tárgyalások résztvevőinek személyes biztonságát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.