2014. szeptember. 02. 19:39 MTI Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 02. 19:36 Világ

Új kiadója van a The Washington Postnak

A Politico médiavállalkozás egyik társalapítóját nevezte ki kedden a The Washington Post új kiadójának a tulajdonos.

Frederick J. Ryant, a Politico médiavállalkozás egyik társalapítóját nevezte ki kedden a The Washington Post új kiadójának a tulajdonos, Jeff Bezos, amivel véget ér a lapot 80 évig birtokló Graham család szerepe a lapnál.

Ryan elődje, Katharine Weymouth, aki a lapot 1933-ban egy csődárverésen megvásárló Eugene Meyer dédunokája (Graham-vonal Meyer vejétől indult), hét éven át töltötte be a lap szakmai és üzleti tevékenységét egyaránt az irányítása alatt tartó kiadói posztot, az év végéig tanácsadóként folytatja majd tevékenységét a Postnál. 

A 48 éves Weymouth összesen 17 évig dolgozott ott, különböző tisztségeket betöltve. Vezetése alatt a napilap példányszáma – részben a recesszió, részben pedig a médiapiac digitalizációjának következtében – visszaesett. A kiadó 2012-ben, a bevételek hét éven át tartó folyamatos esését követően a lap eladását javasolta a tulajdonosnak. 

Bezos, az Amazon.com alapítója tavaly augusztusban 250 millió dollárért vásárolta meg a napilapot. Az új tulajdonos növekedési stratégiát és szakmai innovációt ígért, elsősorban online tartalomszolgáltatásban, azóta többtucatnyi újságírót vetett fel. A digitális forgalom mérésére szakosodott, független ComScore cég szerint a The Washington Post júliusban 369 millió oldaltalálatot ért el, ami 70 százalékos növekedést jelentett a tavaly rögzített adatokhoz képest, a látogatók szám pedig elérte a 39,5 milliót, ami egy év alatt 63 százalékos bővülést jelent. 

Az 59 éves Ryan Ronald Reagan elnöksége alatt a Fehér Házban töltött be különböző posztokat, 1989 és 1995 között az exelnök kabinetfőnöke volt, jelenleg pedig a Ronald Reagan Elnöki Alapítvány igazgatótanácsának elnöke, „az újságírói értékek koronaékszerének” nevezte a The Washington Postot. Az új kiadó, mintegy cáfolva az esetleges jobbra tolódással kapcsolatos felvetéseket, közölte, hogy nem tervez irányváltást az alapvetően centristának minősített lapnál, meg kívánja védelmezni a szerkesztőségi függetlenséget, a „kiváló” munkát végző Martin Baron marad az ügyvezető főszerkesztő és a véleményoldalakat továbbra is Fred Hiatt felügyeli majd. 

A ma már a televízió, az internet, a nyomtatott sajtó és a rádió területén is jelenlévő Politicót egyébként 2007-ben az éppen a The Washington Posttól távozott John F. Harris és Jim VandeHei alapította Ryannel együtt. Harris főszerkesztői, VandeHei az ügyvezető főszerkesztői, Ryan pedig az elnök-vezérigazgatói posztot töltötte be az akkor még csak az online platformon megjelenő médiumnál. 

A The Washington Post új kiadója augusztus 1-jén távozott a Politicónál és az Albritton Communicationsnél betöltött vezető tisztségeiből. Új posztját október 1-től veszi majd át.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 23. 14:43

Orbán Viktor vagy Magyar Péter tehet a bombariadókról? Mindkét oldalnak rögtön lett válasza, csak Gulyás Gergelynek nem szóltak

Egy óra sem telt el az első bombariadók óta, és a kormánypárti nyilvánosságban már elkezdték Magyar Péter felelősségét firtatni. Nem sokkal később beszállt a keretezésbe Magyar is, aztán Gulyás Gergely is elmondta a véleményét, amivel nemcsak Magyarral, de Orbán Balázzsal is szembement. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a bombariadó-sorozat őket igazolja, míg az ellenzéki nyilvánosságban többen a kormányt sejtetik a fenyegetések mögött. A valóságban nem tudunk semmi biztosat arról, ki küldte az e-maileket.