2014. március. 25. 12:03 MTI Utolsó frissítés: 2014. március. 25. 12:04 Világ

Magyar külügy: senki ne utazzon a Krímbe

A Külügyminisztérium szerint a Krímben veszélyes és rendkívül bizonytalan a helyzet, ezért senkinek nem javasolják, hogy a térségbe utazzanak, aki pedig ott van, azt arra kérik, hogy minél előbb hagyja el a Krím félszigetet.

Tekintettel a Krímben a március 16-ai népszavazás után kialakult rendkívül bizonytalan, veszélyes politikai és biztonsági helyzetre, a Külügyminisztérium nem javasolja a magyar állampolgároknak, hogy bármilyen célból a félszigetre utazzanak. A konzuli szolgálat honlapján közzétett figyelmeztetésben a már ott tartózkodó magyaroktól pedig azt kérték, hogy lehetőség szerint minél előbb hagyják el a területet. 

Az érintettek ezzel kapcsolatban segítségért – a magyar nagykövetség mellett – Fruszlov Vladimirhez, a Krími Magyar Társaság elnökéhez (00380 50 3972 600) vagy Gladkih Nagyezsdához, a szervezet tiszteletbeli elnökéhez, a szimferopoli tiszteletbeli konzul asszisztenséhez (00380 67 6523 267) fordulhatnak.

A konzuli szolgálat azt is javasolja a magyaroknak, hogy az utazást Ukrajna keleti és déli (Harkiv, Donyeck, Luhanszk, Zaporizsje, Dnyipropetrovszk, Mikolajiv, Herszon, Odessza) megyéibe ugyancsak halasszák el a térségben tapasztalható kiszámíthatatlan helyzet és a biztonsági kockázatok miatt. 

Ha sürgős, halaszthatatlan okból mégis ezekre a területekre kell utazniuk, mindenképpen legyenek elővigyázatosak, körültekintőek, a tüntetéseket és általában a nagyobb csoportosulásokat feltétlenül kerüljék el - hívták fel a figyelmet.

Kijevben és az ország más – középső és nyugati – régióiban a helyzet fokozatosan normalizálódik. Ennek ellenére az oda utazók esetében is indokolt a körültekintés és a fokozott óvatosság - olvasható a konzuli szolgálat tájékoztatásában.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?