2014. január. 10. 15:37 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 10. 15:32 Világ

Egy durvábbak az újságírókkal az egyiptomi hatóságok

Egyre gyakrabban lépnek fel jogsértően a sajtó munkatársaival szemben az egyiptomi biztonsági erők az Újságírók a Kínzás Ellen nevű független megfigyelő szervezet szerint.

A novemberi 67-ről decemberben 73-ra nőtt azon esetek száma, amelyekben az egyiptomi hatóságok megsértik a munkájukat végző újságírók, riporterek, fotósok jogait. Harminchárom újságírót támadás ért, 27-et őrizetbe vettek, 11-nek eltörték a felszerelését, nyolc ellen bírósági vádat emeltek, négyet megfenyegettek, két esetben megakadályozták egy hír megjelenését, és egy riportert pénzbírságra büntettek – derül ki az as-Surúk című egyiptomi lapban pénteken megjelent tanulmányból.

Az Újságírók a Kínzás Ellen szervezetet novemberben alapították, miután megkínozták a rendőrök Iszlám Fathit, az MBC Maszr tv újságíróját.

Fathit - saját állítása szerint - november 3-án tizenöt rendőr őrizetbe vette, majd a helyi rendőrőrsön kezeit és lábait összebilincselte, egy vízszintes rúdra függesztette, és órákon át verte.

Eközben az al-Dzsazíra katari hírtévé újból felszólította az egyiptomi hatóságokat, hogy engedjék szabadon három riporterét, akiket december 23-óta tartanak fogva az egyiptomi közbiztonságot veszélyeztető valótlanságok terjesztése és terrorszervezethez tartozás vádja miatt.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.