Világ hvg.hu 2013. október. 26. 13:26

Eladó a legendás londoni Gay Hussar étterem

Egykor a brit baloldal legendás figurái pletykáltak a londoni Gay Hussar falai közt. A hatvanéves étterem péntektől eladó, de a bérleti jogért legalább 500 ezer fontot kell letenni.

Gay Hussar

Eladó a londoni Soho egyik legendás étterme, a baloldali politikusok és újságírók kedvelt találkahelyének számító Gay Hussar, vagyis a Vidám Huszár – írja Guardian. A brit lap szerint a Greek streeten álló, magyar konyhát vivő étterem arról volt ismert, hogy itt cseréltek ki a politikai híreket és pletykákat, illetve itt szőttek különféle összeesküvéseket ebéd vagy vacsora közben a baloldal ismert figurái (az étterem belső tereit ma az ő karikatúráik díszitik).

Az éttermet 1953-ban alapította a svájci apától és walesi anyától született Victor Sassie, aki egy időben Magyarországon tanulta az étteremvezetés mesterségét. (Amikor az étterem megnyílt, az angol „gay” szónak már kettős értelme volt, de még nem jelentett kizárólag „meleg”, vagyis homoszexuális férfit. A szó eredeti jelentése „boldog, vidám”.) Sassie első étterme Londonban az 1939-ben megnyílt Budapest volt. A férfi a második világháborúban a brit katonai hírszerzésnek dolgozott.

Sassie 1999-ben halt meg, de a Vidám Huszárt már 1988-ban eladta. A jelenlegi tulajdonos, a Corus Hotels és annak ügynöke, a  Christie+Co a kiszivárgott hírek szerint legalább 500 ezer fontot (mintegy 170 millió forintot) kíván kapni a bérleti jogért, amelyre december 5-ig lehet ajánlatot tenni. Simon Chaplin, Christie+Co igazgatója a Guardiannek azt mondta: mivel az étterem különleges helyet foglal el a politikatörténetben, nagy érdeklődésre számítanak.

A hvg.hu Gastro rovata 2011-ben írt először a legendás étteremről, cikkünket itt olvashatja. Tavaly is jártunk a Sohóban, ezt a cikkünket itt találja.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.