2013. szeptember. 08. 12:58 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 08. 12:24 Világ

Nem hatották meg Netanjahut Róháni jófejkedő tweetjei

Az izraeli kormányfő bizalmatlan az iráni jókívánságokkal szemben.

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök elutasította a zsidó újévre közzé tett iráni jókívánságokat, és kijelentette, hogy Iránt nem szavai, hanem tettei alapján kell megítélni – írta a Háárec című izraeli napilap vasárnap.

"Nem nyűgöztek le egy olyan rendszernek a jókívánságai, amely a múlt héten még elpusztítással fenyegette Izraelt" - közölte szombat este az izraeli kormányfő, utalva az iráni fenyegetésre, amely Izrael elleni bosszút ígért válaszul arra, ha a vegyi fegyver bevetése miatt amerikai csapás éri Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimjét.
Netanjahu szerint a nemzetközi közösséget nem szabad, hogy megtévessze az iráni újévi üdvözlet, ehelyett továbbra is Teherán nukleáris politikájára kellene összpontosítania.

Az idei zsidó újév meglepetése volt, hogy Haszan Róháni iráni elnök és Mohamad Dzsavad Zarif külügyminiszter szerdán Twitter-oldalán angolul ünnepi üdvözletet tett közzé. "A teheráni naplemente órájában áldott új esztendőt kívánok minden zsidónak, különösen az irániaknak" - állt az iráni elnök hívei által vezetett, az elnökválasztási kampány idején életre hívott félhivatalos oldal bejegyzésében egy imádkozó zsidó ember képe mellett.

Róháni szóvivője később közölte, hogy az elnöknek nincs oldala a Twitteren, de a bejegyzés tartalmáról nem szólt. Zarif külügyminiszter az ünnepi üdvözlet mellett elítélte és a nácik zsidók elleni tömeggyilkosságának nevezte a holokausztot, pedig az iráni iszlamista rendszer eddig tagadta a zsidók elleni második világháborús népirtást. Egy amerikai szenátor lányával folyó internetes üzenetváltásban Zarif azt írta, hogy a holokauszt tagadása egy már távozott ember álláspontja - ezzel Mahmúd Ahmedinezsád előző iráni elnökre utalt.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.