2013. július. 26. 11:26 MTI Utolsó frissítés: 2013. július. 26. 14:59 Világ

Fotócsapdákba csalják a német farkaskölyköket

A becslések szerint mintegy 23 farkasfalka vagy farkaspár él Németországban. A kölyköket most fotócsapdákkal akarják megszámolni.

Az állatok pontos száma nem meghatározható, de elsősorban Szászországban, Brandenburgban, Szász-Anhalt, Alsó-Szászország és Mecklenburg-Előpomeránia tartományokban élnek ilyen ragadozók, emellett többen láttak egy-egy egyedet is – közölte Ilka Reinhardt, a spreewitzi Lupus vadbiológiai iroda munkatársa.

Az irodában futnak össze azoknak a tartományoknak az adatai, amelyekben farkasokat észlelnek.

A legtöbb farkas, összesen 13 falka illetve pár a német–lengyel határon fekvő Lausitz térségben él. "Jelenleg megpróbáljuk megállapítani, hány kölyök jött világra" – mondta Reinhardt. Ehhez fotócsapdákat készítenek, ürülékmintákat és nyomokat elemeznek ki.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.