Világ MTI 2013. július. 21. 14:37

Ferenc pápa: "az ima és a cselekvés nem mond ellent egymásnak"

A riói ifjúsági világtalálkozón résztvevő fiatalokhoz és az egyházhoz is szólt Ferenc pápa a Szent Péter téren vasárnap mondott beszédében, azt hangoztatva, hogy az imának tettel kell párosulnia.

A jövő hét főszereplői a fiatalok lesznek. Mindazok, akik eljönnek a Rio de Janeiró-i katolikus ifjúsági találkozóra, Jézus szavát akarják hallani. Ezek a fiatalok arra keresnek választ, hogy milyen utat kövessenek az életükben - mondta Ferenc pápa az Úrangyala-imádságot (Angelus) követő beszédében. Az egyházfő arra kérte a Szent Péter téren levő hívőket, hogy imájukkal kísérjék hétfőn kezdődő első apostoli látogatását. 

Beszédében a pápa azt hangsúlyozta, hogy az ima és a cselekvés nem mond ellent egymásnak. Ellenkezőleg, mindkettő elengedhetetlen a hívők számára. Az egyházfő kijelentette, hogy "az az ima, mely nem vezet konkrét cselekvéshez a szegény, beteg, segítségre szoruló testvérünk iránt, az steril és nem teljes imádság. Ugyanígy amikor az egyházi szolgálat során kizárólag a tárgyak, funkciók, intézmények számítanak, megfeledkezve Krisztus központi jelentőségéről, (…) azt kockáztatjuk, hogy magunkat és nem a rászoruló testvérünkben jelen levő Istent szolgáljuk". 

A vasárnapi olasz sajtó szerint Ferenc pápa ezzel meghatározta riói látogatása üzenetét, amely a szegények mellett álló egyház szerepének megerősítése lesz.

A Corriere della Sera című napilap azt írta, hogy Tarcisio Bertone szentszéki államtitkár most utoljára kíséri el a pápát. A Corriere szerint a XVI. Benedek által kinevezett Bertone leváltása szeptemberben várható, a szentszéki államtitkárság és ezzel a vatikáni külpolitika átalakításával egyidőben.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.