2013. június. 17. 13:41 MTI Utolsó frissítés: 2013. június. 17. 15:12 Világ

Libération: Orbán lehallgatja Budapestet

Orbán lehallgatja Budapestet címmel közölt tudósítást a nemzetbiztonsági átvilágítás újraszabályozásáról a francia Libération hétfőn.

A francia baloldali újság szerint az új törvény "óriási hatalmat biztosít az államnak a rendőrség, a hadsereg és az igazságszolgáltatás vezetőinek titkos megfigyelésére". Florence La Bruyere tudósító azt írta, hogy a nemzetbiztonsági ellenőrzés eddig hasonló volt a francia gyakorlathoz, vagyis a munkavállaláskor a feddhetetlenség igazolására volt szükség. Szerinte az újdonságot az új törvényben a jogviszony alatti folyamatos megfigyelés jelenti.

"Elképzelhetjük a hangulatot az érintettnél. Ha szabadon akar beszélni, majd felhangosíthatja a tévéjét, mint a szocializmus idején" – fogalmaz a lap. "Független ellenőrzés nélkül a törvény kiváló eszköz a zsarolásra" – vélekedett a Libération, amely szerint a "sors fintora", hogy éppen most robbant ki a trafikpályázatok botránya.

A lap szerint a trafikok, a termőföldek, a média és hamarosan a bankok kapcsán is elmondható, hogy a közelmúlt privatizációival a jobboldal járt jól, és arról csak a baloldali média és néhány internetes oldal számol be, a közmédia és a Fidesz által uralt kereskedelmi tévék keveset szólnak ezekről, a közmédia helyi hullámhosszain pedig csak magyar nótát játszanak. "A Nagy Testvér sem csinálhatta volna jobban" – zárja írását a Libération.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.