Ausztráliában emberek tízezrei kapcsolták ki háztartásukban a villanyt helyi idő szerint szombat este fél kilenckor egy órára a Természetvédelmi Világalap (WWF) Föld órája elnevezésű kezdeményezésére. Elsötétült a kínai Nagy Fal, valamint Sanghajban a Huangpu folyó menti híres Bund sétány is. Az akcióhoz Budapest is csatlakozott, most először pedig a Kreml is teljesen elsötétül szombat este.
A klímavédelem és az energiatakarékosság jegyében sötétbe borult a sydneyi operaház, és a nevezetes kikötői híd, és kihunytak a fények az éttermekben, középületekben, számos lakásban, családi házban. Sydney számos szórakozóhelye gyertyafényes műsort kínált, az éttermek romantikus vacsorát.
Kínában önkéntesek százai vonultak a Nagy Fal patalingi szakaszához, hogy személyesen is tanúi legyenek, amint elsötétülnek a világörökséget megvilágító lámpák. Idén először a moszkvai Kreml is sötétbe borul szombat este.
Idén mintegy hétezer város csatlakozott a 2007-ben indult kezdeményezéshez, amelynek globális fővárosává a kanadai Vancouvert választották a szervezők.
A Föld órája Szamoa szigetén vette kezdetét, s folyamatosan halad tovább az egész bolygón. Helyi idő szerint fél kilenc és fél tíz között lekapcsolják többek közt a kínai nagy fal, a berlini brandenburgi kapu, a párizsi Eiffel-torony, a londoni Buckingham-palota, a New York-i Empire State Building és a Rio de Janeiró-i Krisztus-szobor, magyar fővárosban pedig többek közt a budai Vár díszkivilágítását.
A kezdeményezés egyebek között a fényszennyezésre hívja fel a figyelmet, a jelenség elsősorban a nagyvárosok felett figyelhető meg. A járművek, reklámok, kivilágított épületek és ipari létesítmények szétszóródó fénye visszavetül, s így a sűrűn lakott területek felett fényharang alakul ki. A környezetvédők a szükségtelenül nagy energiafelhasználást is bírálják. A csillagászok arra panaszkodnak, hogy a világ egyre kevesebb pontjáról látható a csillagos ég.