2013. március. 18. 12:01 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 18. 11:58 Világ

Ruby-per: elnapolást kért Berlusconi, az ügyész kiakadt

A milánói bíróság március 25-re halasztotta hétfőn a következő tárgyalást a Silvio Berlusconi ellen folyó úgynevezett Ruby-perben. A volt miniszterelnök kérte a per elnapolását, római parlamenti elfoglaltságaira hivatkozva. A bíróság igazoltnak tekintette a hiányzást, és elfogadta a kérelmet.

Arról is döntöttek, hogy a március 20-21-re kitűzött tárgyalásokat sem tartják meg. A pert jövő hétfőn folytatódják, az lesz az utolsó tárgyalás.

Berlusconi arra hivatkozott, hogy a februári választásokon a parlamentbe választott szenátorként ezekben a napokban részt kell vennie a felső- és alsóház alelnökének megválasztásán. Ugyanezzel az indokkal Berlusconi védőügyvédei sem jelentek meg a bíróságon, mivel ők is a Szabadság Népe jobbközép párt szenátorai.

Ilda Bocassini ügyész tiltakozott, azt mondta, hogy 34 éves pályafutása alatt "ilyet még nem látott". "Berlusconi és ügyvédei lenézik a bíróságot" - fogalmazott Boccassini, aki nem árulta el a sajtónak, mekkora büntetést készül kérni Berlusconira.

A 2011-ben kezdődött perben Berlusconit kiskorú lány prostitúcióra való kényszerítésével és hivatali hatalommal való visszaéléssel vádolják. Berlusconi tavaly októberben önként nyilatkozott a bíróságon: azt mondta, hogy soha nem volt szexuális kapcsolata a Szívtipró Ruby néven ismert lánnyal. A most 21 éves, marokkói Karima El Mahroug négy évvel ezelőtt, 14 alkalommal lépett fel az akkor kormányfő Berlusconi Milánó közeli villájában. Rubyt a védelem tanúként szólította, de végül nem tett vallomást a bíróságon.

A 77 éves Berlusconi januárban és februárban a választási kampányra hivatkozva kérte a per elhalasztását. Az újraindult per márciusi 7-i tárgyalásán egészségi okokból nem jelent meg, kórházban ápolták kötőhártya-gyulladással.

A Szabadság Népe párt március 23-ára tüntetést szervez Rómában az igazságügyi reformért és az "ügyészek üldözte" Berlusconiért.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.