2013. március. 03. 10:10 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 03. 09:55 Világ

Rendőröket öltek meg egy malajziai összetűzésben

Fülöp-szigetek déli részéről behatoló fegyveresek ütöttek rajta malajziai rendőrökön Borneó szigetén, öt rendőr és két támadó meghalt - közölték vasárnap a helyi hatóságok.

A sziget keleti részén fekvő Sabah államban a mostani támadás újabb biztonsági válságot jelent azt követően, hogy a múlt hónapban a Fülöp-szigetek déli részéről 200 fegyveres hatolt be, elfoglalt egy falut és saját területének nyilvánította. A biztonsági erők pénteken Lahad Datu település térségében összecsaptak a fegyveresekkel, 12 Fülöp-szigeteki meghalt, de életét vesztette két malajziai rendőr is.

Ez a csoport egy XIX. századi dokumentum alapján próbálja igazolni tulajdonjogát a területre. Mind a Fülöp-szigeteki, mind a malajziai hatóságok arra szólították fel őket, hogy távozzanak. Najib Razak malajziai kormányfő szombat este kijelentette, nem kötnek kompromisszumot a behatolókkal, megadják magukat vagy vállalják a felelősséget elutasító magatartásukért. A rendőrség szombaton megadásra szólító röplapokat szórt le az elfoglalt falunál. Három fegyveres pedig megpróbált elszökni a területről, de elfogták őket.

A helyi hatóságok attól tartanak, hogy más fegyveres csoportok is érkezhetnek a Fülöp-szigetek déli részéről. A legújabb támadás szombaton történt, amikor egy rendőrségi egységet támadtak meg, amely a Lahad Datutól 150 kilométerre fekvő Semporna településnél járőrözött behatolók után kutatva. Itt öt rendőr és két fegyveres meghalt. 

A rendőrség vizsgált egy bejelentést is, amely szerint külföldi fegyvereseket láttak az állam egy harmadik tengerparti területén. Egyelőre nem tisztázott, hogy vajon a csoportok egymással kapcsolatban állnak.

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.