2013. február. 26. 14:32 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 26. 14:28 Világ

Dennis Rodman Észak-Koreába utazott

Észak-Koreába látogatott kedden Dennis Rodman amerikai kosárlabda-legenda, hogy "kosárlabda-diplomáciával" próbálja javítani a két ország Phenjan februári kísérleti atomrobbantása után tovább romlott viszonyát.

Japán sajtóértesülések szerint a Chicago Bulls egykori játékosa az amerikai VICE médiacég megbízásából érkezett Phenjanba, ahol gyerekeknek fog kosárlabdatábort tartani, és a helyiekkel, köztük Észak-Korea legjobb játékosaival fog bemutatómeccset játszani. Utóbbit a szervezők reményei szerint a sport nagy rajongójaként ismert Kim Dzsong Un észak-koreai vezető is megtekinti majd.

Rodman mellett a Harlem Globetrotters "utazó kosárcirkusz" három tagja is részt vesz a VICE által szervezett látogatáson, amelyből a médiacég április során adásba kerülő televíziós showműsort gyárt majd.

Az 1970-es évek elején a kommunista Kína és az Egyesült Államok enyhülése is sportdiplomáciai eszközökkel, az úgynevezett "pingpong-diplomáciával" kezdődött. A két ország pingpong-válogatottjainak találkozói "készítették elő" Richard Nixon amerikai elnök és Mao Ce-tung kínai vezető 1972-es pekingi találkozóját, amelynek során a két korábban ellenséges ország kibékült egymással.

Rodman útjának szervezői szerint "a két ország közti feszültségek idején fontos a kulturális kommunikációs csatornák nyitva tartása". A kosaras idén már a második híres amerikai, aki Észak-Koreába látogat, miután januárban Eric Schmidt, a Google informatikai cég elnöke töltött néhány napot a bezárkózó országban, amellyel szemben az Egyesült Államok és szövetségesei újabb szigorú szankciókat akarnak hozni az ENSZ Biztonsági Tanácsában Phenjan februárban végrehajtott harmadik kísérleti atomrobbantása miatt.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?