2012. szeptember. 25. 20:33 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 25. 20:28 Világ

Összecsaptak a tüntetők és a rendőrök Madridban

Összetűzések voltak kedd este Madridban a spanyol parlamentnél a kormány szigorpolitikája ellen tiltakozók és a rendőrség között.

A több ezres tüntető tömeg a képviselők távozását követelte, azt hangoztatva, hogy a törvényhozók nem jól képviselik a lakosságot. Sürgették, hogy tartsanak új választásokat az országban.

Helyszíni jelentések szerint az ezer főnél nagyobb erővel felvonuló rendőrség azt követően avatkozott közbe, hogy a dühös tüntetők megpróbáltak áthatolni egy mesterséges útakadályon. Több tüntetőt igazoltattak, a beszámolók egy sebesültről is említést tesznek.

Mariano Rajoy konzervatív kormánya a tervek szerint csütörtökön jelenti be a gazdasági szigor jegyében hozott újabb intézkedéseit, amelyek a jövő évi spanyol költségvetéshez kapcsolódnak. Idén és jövőre az országban összesen 60 milliárd eurós megtakarítást kellene elérni. 

A baloldali szervezésű keddi tüntetés részvevőit a rendőrség nem engedte közel a parlamenthez, amely éppen plenáris ülést tartott. A tiltakozók közül többen előbb kisebb tárgyakat dobáltak a rendőrökre, majd megpróbáltak áthatolni az útakadályon. Utóbbit a hatóság gumibotokkal akadályozta meg. 

A tüntetők az ellen is tiltakoztak, hogy miközben a kormány - európai uniós segítséggel - hatalmas összegeket szán a megromlott helyzetű bankok talpra állítására, csökkenti a társadalombiztosítási támogatásokat. Kifogásolták továbbá, hogy a kormány "egy sor intézkedést" rendeletek útján hozott meg, anélkül, hogy arról az ellenzékkel és a parlamenttel konzultált volna.

Külön sújtotta a Rajoy-kabinetet az, hogy az aznapi kötvényaukción a korábbinál magasabb kamatokkal keltek el az állami értékpapírok.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.