2012. június. 27. 11:37 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 27. 11:28 Világ

Török harckocsikat küldtek a szíriai határra

Egy nappal azután, hogy Törökország megtorló, illetve megelőző támadásokkal fenyegette meg Szíriát, Ankara harckocsikat vezényelt a két ország határvidékére.

Szerdai török sajtójelentések szerint a török hadsereg harckocsikat telepített a délkelet-anatóliai határvidékre, jelentősen megnövelve az ott állomásozó páncélosok számát. A harckocsik mellett a török tüzérséget is megerősítették a határtérségében.

Recep Tayyip Erdogan török miniszterelnök kedden az ankarai parlamentben kijelentette, hogy a hadsereg mostantól válaszolni fog minden határsértésre, amelyet a szíriai katonaság követ el. A kormányfő közölte, hogy Ankara megváltoztatta a fegyveres erők bevetési szabályait. Minderre azután került sor, hogy Szíria a múlt hét végén lelőtt egy F-4E típusú kétüléses Phantom vadászrepülőgépet. Damaszkusz szerint az incidens a szíriai légtérben történt, míg Ankara azt állította, hogy a nemzetközi légtérben.

A török miniszterelnök parlamenti beszédében bejelentette: a jövőben katonai célpontnak tekintenek minden olyan szíriai csapategységet, amely közeledik a török határhoz. A török hadsereg habozás nélkül fellép a szóban forgó szíriai erők ellen - tette hozzá.

Közben folytatódott a Földközi-tenger fölött lelőtt török katonai gép két pilótájának keresése. A török közlekedési miniszter megerősítette, hogy megtalálták az eltűnt pilóták sisakjait, valamint a gép egyes darabjait.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.