Világ MTI 2012. március. 20. 14:31

Toulouse-i lövöldözés: újra megszólalt Ashton

Catherine Ashtonnak, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének a szóvivője kedden külön nyilatkozatban nyomatékosította, hogy a főképviselő határozottan elítéli a toulouse-i Ozar Hatorah zsidó iskolánál hétfőn elkövetett gyilkos lövöldözést.

Ashton - tette hozzá a szóvivő - együtt érez az áldozatok családjával, barátaival, Franciaország népével és a zsidó közösséggel.

Erre a nyomatékosításra az uniós bejelentés szerint azért volt szükség, mert "egy hírügynökség erősen eltorzította" az Ashton által hétfőn ezzel kapcsolatban mondottakat. A főképviselő szerint Catherine Ashton hétfői megnyilatkozásában utalt azokra a tragédiákra, amelyek szerte a világban gyermekek életét követelik, de "semmiféle párhuzamot nem vont a toulouse-i támadás és a gázai helyzet között".

Kattintson képeinkiért!
AP / Bruno Martin

Előzőleg az izraeli külügyminiszter bírálta Ashtont, arra hivatkozva, hogy a főképviselő párhuzamot vont a dél-franciaországi Toulouse-ban lévő zsidó iskola három tanulójának és egyik tanárának, valamint gázai fiataloknak a megölése között.

Avigdor Liberman, az izraeli diplomácia irányítója úgy véli, hogy Catherine Ashton nyilatkozatai nem helyénvalók, s reméli, hogy a főképviselő átgondolja és visszavonja kijelentéseit - hangoztatta az izraeli külügyminisztérium kedden kiadott közleményében, amelyben a Kínában tartózkodó Liberman álláspontját tolmácsolta.

Ashton hétfőn részt vett egy brüsszeli tanácskozáson, amelyen a palesztin fiatalság helyzetét elemezték. A politikus egyebek közt kijelentette: "Amikor átgondoljuk, mi történt ma Toulouse-ban, amikor visszaemlékezünk a Norvégiában egy évvel ezelőtt történt eseményekre, amikor tudjuk, mi folyik Szíriában, amikor látjuk, mi történik a Gázai övezetben és a világ különböző részein, azokra a fiatalokra és gyermekekre gondolunk, akik életüket vesztik."

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.