2012. február. 07. 18:35 MTI Utolsó frissítés: 2012. február. 07. 18:29 Világ

Beperli a brazil kormány a Twittert

Pert indít a Twitter ellen a brazil kormány, mivel a közösségi oldal nem tett lépéseket a helyi törvényekbe ütköző üzenetek, így a rendőrségi közúti ellenőrzésekre figyelmeztető bejegyzések szűrésére, bár korábban megígérte - adta hírül kedden a BBC hírportálja.

A brazil hatóságok elsősorban az ittas vezetés megelőzésére tett kormányzati erőfeszítések aláásását vetik a Twitter szemére, mivel az országban továbbra is hozzáférhetők azok az üzenetek, amelyek az út menti traffipaxra vagy rendőrségi rutinellenőrzésekre figyelmeztetnek.

Luis Inacio Lucena Adams főügyész azután nyújtott be keresetet a Goias állambeli szövetségi bíróságnak, hogy a Twitter januárban közölte: ha a kormányok kérik, blokkolni tud bizonyos, a helyi jogszabályokat sértő rövid írásos üzeneteket. A brazil főügyész indoklása szerint az ittas vezetők kiszűrésére irányuló közúti rendőrségi vizsgálatokra figyelmeztetés a közlekedési szabályokkal és a büntetőjoggal egyaránt szembemegy. A dél-amerikai országban több népszerű Twitter-fiók is rendszeresen szolgáltat információkat az aktuális közúti ellenőrzések helyszínéről. A mostani jogi lépés azonban több informátort a posztolás átmeneti beszüntetésére sarkallt.

A keresetben egyebek mellett az a követelés is szerepel, hogy a Twitter fizessen 500 ezer realt (64 millió forint) minden egyes olyan napért, amelyen nem tett eleget vállalt kötelezettségének.

A közösségi oldal egyelőre nem reagált az ügyben.

A Twitter korábban azt közölte: a kormányoktól érkező, cenzúrára vonatkozó igényeket fel fogja tüntetni a Chilling Effects nevű weboldalon, ahol egyelőre nem jelent meg semmilyen bejegyzés a szóban forgó brazil kormányzati kéréssel kapcsolatban.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.