2012. január. 18. 17:40 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 18. 17:50 Világ

"Orbán Viktor tönkretette Magyarország 1989-es álmait" - hírünk a nagyvilágban

A Magyarországgal kapcsolatos EU-eljárásokkal foglalkozott az amerikai és a brit sajtó.

Az amerikai sajtóban a The New York Times idézte a belga külügyminisztert, aki szerint az EU-nak a tagállamok estében a gazdaságiak mellett a politikai kritériumok teljesítését is ellenőriznie kell. A The Wall Street Journal szerint az uniós jogszabályok betartatásáért felelős bizottság nem érintett egy sor olyan változtatást, amely az emberi jogi csoportok szerint azzal fenyeget, hogy a Fidesz megerősíti hatalmát a magyar politikai rendszerben.

A brit sajtóban a The Times szerint Magyarország meghajolt az Európai Bizottság hatalmas nyomása előtt, és közölte, hogy hajlandó változtatni néhány újonnan meghozott törvényén. A The Daily Telegraph című lap Magyarországot csőd fenyegeti, ha az EU elveszíti türelmét címmel jelentetett meg írást.

A The Economist című hetilap Budapest kontra Brüsszel című cikkében azt írták: a magyarok hozzászoktak az idegen uralomhoz. Időnként lakosai segítik a megszállókat, másszor az útjukba állnak. Általában mindkettő igaz volt valamennyire. Ez a hagyományos taktika azonban kevésbé sikeres az ország jelenlegi hűbérura, az EU alatt, különösen azt figyelembe véve, hogy az ország önként csatlakozott a klubhoz.

A The Guardian című baloldali lap Orbán Viktor tönkretette Magyarország 1989-es álmait című cikkben azt írta, hogy Európának - szigorúan ragaszkodva alapvető törvényei és normái tiszteletben tartásához - továbbra is reagálnia kell arra kihívásra, amelyet Magyarország intéz ellene.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.