2012. január. 04. 19:21 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 04. 19:46 Világ

"Kettős mérce" - kiakadtak a magyar néppártiak az uniós eljárás kezdeményezésén

Magyar néppárti képviselők közleményben tiltakoztak azon szerdai bécsi bejelentés ellen, hogy az Európai Parlament (EP) zöld frakciója uniós eljárást kezdeményez Magyarország ellen.

A magyar képviselőcsoport szerint a Magyarországgal szemben megfogalmazott "vádak alaptalanok és kettős mércén alapulnak". Az EP zöld frakciójának kezdeményezését bejelentő Ulrike Lunacek osztrák képviselő - hangoztatja a nyilatkozat - az Alaptörvény júniusi európai parlamenti vitájában "nyilvánosan megszégyenült", amikor a zöld ombudsmani rendszer átalakítása miatt fogalmazott meg súlyos kritikát.

"A zöld EP-képviselő azonban kétszeri rákérdezést követően kénytelen volt bevallani: olyat kér számon az Alaptörvényen, ami saját országában nem létezik." Az eset - állapítja meg a brüsszeli közlemény - "mutatja a zöldek akcióinak álságosságát, a kettős mérce alkalmazásának nyílt megnyilvánulását".

A magyar néppárti képviselők közleményükben reagálnak Jörg Leichtfriednek, az osztrák szociáldemokrata EP-delegáció vezetőjének a véleményére is, amely "teljességgel hiteltelen", mert a politikus nem adott hangot aggodalmának, amikor a magyar gazdaság "szocialista kormányok idején a végletekig eladósodott és kártyavárként omlott össze a gazdasági válság kirobbanásakor".

Továbbá Jörg Leichtfried akkor sem aggódott "a magyar demokrácia állapotáéért ..., amikor szocialista párttársa irányítása alatt azonosítószám nélküli rendőrök vertek véresre magyar ellenzéki országgyűlési képviselőt" - hangzik a magyar néppárti képviselők Brüsszelben kiadott közleménye.

Jörg Leichtfried bírálta és lemondásra szólította fel a magyar miniszterelnököt, s közleményében úgy vélekedett, hogy Magyarország "erkölcsi és gazdasági összeomlás" előtt áll.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.