Világ hvg.hu 2011. december. 19. 12:50

Tesztrakétákat lőtt ki Észak-Korea

Észak-Korea rövid hatótávolságú rakétákat kezdett tesztelni ma reggel, miután bejelentették Kim Dzsongil halálhírét - jelentette az YTN tévécsatornára hivatkozva a Reuters. Később a Yonhap hírügynökségnek egy dél-koreai kormányhivatalnok is megerősítette a rakéták kilövésének hírét.

Észak-Korea reggel kezdett rakétatesztekbe az ország keleti partvidékénél - jelentette a Reuters, amely arról is beszámolt, hogy később egy meg nem nevezett dél-koreai kormányhivatalnok a Yonhap hírügynökségnek megerősítette a tesztek hírét, de úgy vélte, azok nincsenek kapcsolatban a Kim Dzsongil észak-koreai vezető ma bejelentett halálhírével.

Az AP hírügynökség által idézett két dél-koreai hivatalnok nem tudta megerősíteni a tesztek hírét, mert azzal az AP szerint megszegték volna a titkosszolgálati ügyekre vonatkozó titoktartási szabályokat. Ők is azt mondták, hogy a tesztek feltehetően a rutingyakorlatok részei, és alig kapcsolódhatnak a Kedves Vezető halálhíréhez. Észak-Korea mozgósítani próbálja a lakosságot, hogy Kim Dzsongil halála után álljanak fia és utóda, Kim Dzsongun mögé, miközben a világ aggódva figyeli, láthatók-e a bizonytalanság jelei az országban.

Kim Dzsongil magára hagyott falansztere - Nagyítás-fotógalériánkhoz kattintson a képre!
AP

Hétfőn az észak-koreai állami tévé jelentette be, hogy 69 éves korában meghalt Kim Dzsongil. A Kedves Vezető néven is ismert diktátor 1994 óta volt hatalmon. Az észak-koreai bejelentés után magasabb készültségbe helyezték a dél-koreai haderőt, és estek az ázsiai részvényindexek. Az USA azt közölte, a stabilitás érdekében "szorosan figyeli" a kialakult helyzetet. Az állami hírügynökség közben a "nagy utódnak" nevezte Kim Dzsongunt, a Kedves Vezető fiát.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?