Bizalmat kapott szerdán este a görög parlamentben a két nagy, valamint egy kis szélsőjobboldali pártból álló új kormány.
Lukasz Papademosz miniszterelnök az átmeneti kormány elsődleges feladatának nevezte az adósságválság megoldását célzó megállapodás ratifikálását. Ez a feltétele annak, hogy a trojka (Európai Bizottság, Európai Központi Bank, Nemzetközi Valutaalap) folyósítsa a pénzügyi mentőöv újabb, 8 milliárd eurós részletét.
A 300 tagú parlamentben 255 képviselő biztosította támogatásáról az új kormányt, 38 a kabinet ellen szavazott - közölte Filipposz Pecalnikosz házelnök. Ezzel a parlament hivatalosan is megerősítette tisztségében Papademoszt és kormányát.
A plenáris ülésen felolvasott nyilatkozatában a miniszterelnök kifejtette: bízik abban, hogy az euróövezet kilábal a jelenlegi válságából, dacára az egyes államok közötti nézetkülönbségeknek. A politikai vezetők meg fogják hozni azokat a döntéseket, amelyek a bankrendszer stabilitásához és szavahihetőségének biztosításához szükségesek - hangoztatta a bizalmi szavazás előtt.
Papademosz rámutatott: kormánya "titánokhoz méltó" feladatot vállalt, amely nem áll arányban szűkre szabott hivatali idejével, ezért "nem szabad túlzott várakozásokat táplálni" vele szemben. A kabinet több vasat tart egyszerre a tűzben: tárgyal a bankokkal az adósságok részleges elengedéséről; keresztül kell vinnie a parlamenten a megszorításokkal teli jövő évi költségvetést; be kell indítania a szerkezeti reformokat; tárgyalásokat kell folytatnia Brüsszellel. Az előre hozott választások időpontját 2012. február 19-re tűzték ki, így Papademosz koalíciós kormányának bő három hónap áll a rendelkezésére.