2011. október. 24. 06:20 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 24. 05:23 Világ

Kiabálva keresik rokonaikat, egyre több az áldozat Törökországban

A törökországi földrengés halálos áldozatainak száma a legfrissebb adatok szerint 217, amelyből 100-at az Iránnal határos Van tartományban, 117-et pedig Ercis városban számoltak össze - közölte hétfő reggel Idris Naim Sahin belügyminiszter. A sebesültek száma 1090.

A 75 ezer lakosú Ercisben súlyosabb a helyzet, mint Van tartományban, mert előbbiben nagyon sok az összedőlt ház, és sokan lehetnek a romok alatt. A lakosok kétségbeesetten, kiabálva keresik hozzátartozóikat, sokan közülük részt vesznek a romok elhordásában és a túlélők felkutatásában.

Az amerikai geológiai intézet (USGS) hajnalban 7,3-asról 7,2-esre módosította az első rengés nagyságát. Ez így is a legerősebb rengés Törökországban sok év óta. Az USGS több mint száz utórengést regisztrált. Ezek között volt egy körülbelül 6-os erősségű a főleg kurdok lakta Van város közelében. Az ország 38 tartományából 1275 mentőalakulatot riasztottak és küldtek a helyszínekre, de a hadsereg is segít a mentésben, kutatásban.

A TRT televízió jelentése szerint Van város börtönéből ki tudott szökni 150 rab, mert leomlott a börtön egyik fala. Egy börtöntisztviselő viszont úgy nyilatkozott, hogy sokkal kevesebb rab szökött el, és azok közül is több visszatért már a büntetés-végrehajtási intézetbe.

Két erős földrengés 1999-ben 20 ezer halálos áldozatot követelt az ország északi részén.

Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?