2011. augusztus. 18. 09:16 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 18. 09:33 Világ

16 éves fiú csípőjébe harapott egy cápa

Alig 24 órán belül másodszor is cápatámadás történt az orosz Távol-Keleten: ezúttal egy 16 éves fiút a csípőjén harapott meg egy ragadozó, feltépve egyik ütőerét is.

A fiút elsősegélyben részesítették, majd motorcsónakon a közeli Vlagyivosztokba szállították.

Egy nappal korábban, szerdán a tengermelléki terület (Primorje) déli részén egy 25 éves fiatalember két kezét harapta le könyékig egy cápa egy üdülőövezetben, alig 50 méternyire a parttól. A sérültet Szlavjanka település kórházában megoperálták. Már túl van az életveszélyen, állapotát csütörtökön stabilnak minősítették. A szerdai támadás nyomán az érintett térségben megtiltották a fürdést.

A tudósok a harapások nyomaiból kiindulva úgy vélik, hogy a ragadozó egy nagy fehér cápa volt. Ez a cápafaj ugyan nem honos a Tengermellék vizeiben, de néha előfordul. Ez a tény szerepel minden kézikönyvben, amióta a nyolcvanas években a Nagy Péter öbölben fogtak egy ilyen ragadozót. Honos viszont a térségben a nagy fehér közeli, de kisebb rokona, a heringcápa, amely potenciálisan veszélyes, de nem volt még példa arra, hogy emberre támadt volna.

Az orosz Távol-Keleten még soha nem támadt emberre cápa – mondta Andrej Maljutyin, a biológiai tudományok doktora, a Távol-keleti Tengeri Természetvédelmi Terület igazgatója. A nagy fehér cápa szinte a világ minden tengerében honos a kontinentális talapzat közelében, ahol a víz hőfoka 12-24 Celsius-fok körül van: akár hat-hét méter hosszúra is megnőhet, és súlya elérheti a 2250 kilogrammot.

 

Hirdetés
hvg360 Körösi Ivett 2025. április. 26. 20:00

Észak-Koreában értik a sötét és szarkasztikus humoromat – interjú a magyar idegenvezetővel, aki külföldieket visz az elzárt országba

Váczi Gergő Észak-Koreába visz nemzetközi turistacsoportokat, munkája során eddig harminc alkalommal járt a világ egyik legelszigeteltebb országában. Bár jelenleg épp nem lehet turisztikai céllal utazni az országba, neki lehetősége volt futókat vinni az áprilisi phenjani maratonra. Milyennek ismerte meg az észak-koreaiakat, hogyan működnek a kirakatlátványosságok, és van-e bármilyen technológiai fejlődés az elzárt országban? És hogy kell összehajtani a Phenjan Timest, ha az ember nem akar bajba kerülni? – erről is beszélgettünk Váczi Gergővel.