2011. augusztus. 04. 12:59 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 04. 13:47 Világ

19 millió forintos csekket találtak a Siratófalban

A Jediót Ahronót című izraeli lap csütörtöki száma szerint egy 22 éves hívő szerda kora reggel a szent helyen imádkozott, amikor a fal egy repedésében szokatlan papírdarabra lett figyelmes és kihúzta azt. Az angol nyelven kitöltött csekk címzettje "A szent Siratófal" volt. A férfi most maga akarja kiváltani a pénzt.

Százezer dolláros (19 millió forintos) csekket talált a jeruzsálemi Siratófal repedései közt egy izraeli férfi. A Jediót Ahronót című izraeli lap csütörtöki száma szerint a 22 éves hívő szerda kora reggel a szent helyen imádkozott, amikor a fal egy repedésében szokatlan papírdarabra lett figyelmes és kihúzta azt. Az angol nyelven kitöltött csekk címzettje "A szent Siratófal" volt. A férfi most maga akarja kiváltani a pénzt.

A vallásos zsidók a hagyomány szerint istennek szóló kéréseiket cetlire írva a jeruzsálemi Siratófal repedéseibe dugják. Évente egyszer összegyűjtik ezeket az üzeneteket és egy szent helyen elássák őket. Smuel Rabinovics, a Siratófal rabbija szerint illetlenség elolvasni a papírokra írt üzeneteket. "Elítélem a cetlik kinyitására irányuló kísérleteket: ez istenkáromlás és a Siratófal megbecstelenítése" - fejtette ki a rabbi.

A csekket megtaláló férfi időközben felvette a kapcsolatot egy ügyvéddel, hiszen valószínűleg perre kerül sor közte és a Siratófal gondnoksága között. Az egyik munkatárs csütörtökön elmondta, jelenleg vizsgálják az ügy részleteit.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.