Világ hvg.hu 2011. május. 17. 13:42

Ez történt Strauss-Kahn és a szobalány között a vádirat szerint

Dominique Strauss-Kahn a New York-i szállodaszobában megfogdosta a szobalány mellét, erőszakkal megpróbálta lehúzni a fehérneműjét és kétszer is arra kényszerítette, hogy vegye a szájába a nemi szervét - ez olvasható az IMF vezérigazgatója elleni rövid vádiratból, amely aránylag részletesen taglalja, mi történt az ügyészek szerint a Sofitel lakosztályában.

Steven Lane nyomozó a dokumentum szerint arról számolt be, hogy Dominique Strauss-Kahn szombat délben a 44-ik utcán álló szállodában bezárta az ajtót és nem hagyta kimenni a szobalányt a szobából. Ezután hozzájárulása nélkül megragadta a mellét, megpróbálta lehúzni a nő fehérneműjét és erőszakosan fogdosni kezdte a sértett nemi szervét - olvasható a New York-i bíróság elé került vádiratban.

Az IMF vezérigazgatója kétszer is arra kényszerítette a szobalányt, hogy vegye szájába a péniszét - tette még hozzá a dokumentum, amely szó szerint úgy fogalmaz, hogy „erőszakkal kapcsolatot teremtett a pénisze és a nő szája között”. Korábban a szobalány egyébként még azt mondta a rendőröknek, hogy Strauss-Kahn orális szexre akarta kényszeríteni, de végül sikerült kiszöknie a szobából az erőszakoskodó elől, és segítséget kérni a szállodai személyzettől - legalábbis Paul Browne, a New York-i rendőrség szóvivője erről beszélt vasárnap.

A vádirat szerint Strauss-Kahn nemcsak orális, hanem anális szexre is kényszerítette a hotel alkalmazottját, erről azonban a dokumentum nem tartalmaz továbbiakat.

A nyilvánosságra hozott dokumentum két rendbeli szexuális bűncselekménnyel, egy rendbeli nemierőszak-kísérlettel, két rendbeli szexuális visszaéléssel, egy rendbeli erőszakos törvénytelen fogva tartással és egy rendbeli szexuális zaklatással vádolja az IMF vezérigazgatóját.

A bíróság tegnapi döntése

A védelem által felkínált, egymillió dolláros óvadék ellenére is őrizetben marad az IMF vezérigazgatója - határozott a hétfői New York-i tárgyaláson a bíró. Strauss-Kahnnak legközelebb pénteken kell megjelennie a bíróságon.

Benjamin Brafman, az IMF-vezér sztárügyvédje csalódottságának adott hangot a bírói döntés miatt, de kijelentette: "a csata csak most kezdődött". A tárgyaláson a védő kijelentette: "igen valószínű, hogy végül felmentik" Strauss-Kahnt.

MTI/EPA

A hétvégén bombaként robbant a hír: a manhattani Sofitel szálloda egyik 32 éves szobalánya azzal vádolta meg az IMF-vezért, hogy meg akarta erőszakolni. A nő, aki amerikai lapértesülések szerint egy kétgyermekes guineai bevándorló, vasárnap több felsorakoztatott személy közül az IMF-vezért azonosította támadójaként.

Rendőrségi források szerint a szállodából eltávozott vádlottra úgy sikerült rátalálni, hogy Strauss-Kahn felhívta a szállodát ottfelejtett mobiltelefonja miatt, és elmondta a személyzetnek, hogy a JFK repülőtéren tartózkodik.

Ha bűnösnek találják, Strauss-Kahnt szexuális bűncselekmény és nemi erőszak miatt egyaránt 15 és 20 év közötti szabadságvesztésre ítélhetik, a törvénytelen fogva tartásért pedig tovább 3 évet szabhatnak ki rá. Az IMF vezérigazgatóját nem illeti meg diplomáciai mentesség.

Strauss-Kahn fékezhetetlensége ismert volt

A Libération című francia napilap brüsszeli tudósítója már 2007-ben megírta, hogy Dominique Strauss-Kahn, az IMF akkor kinevezett francia vezetője a nők iránti fékezhetetlen vágya miatt ütheti meg a bokáját az Egyesült Államokban. Erről szóló cikkünket itt olvashatja. Az első, nagyobb nyilvánosságot kapott molesztálási ügy Strauss-Kahn második feleségének keresztlányához kapcsolódik, aki újságíróként találkozott a politikussal. Tristane Banon 2002-ben történt esetét öt évvel később egy tévés beszélgetőműsorban tárta fel. Az újságírónő feljelentést sem tett, mert politikus anyja lebeszélte erről, most azonban erre készül.

Hirdetés
hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.