A Japánban valaha mért legnagyobb, 9-es erősségű földrengés rázta meg március 11-én a szigetország északkeleti partvidékét, a rengés után pedig hatalmas szökőár öntötte el a part menti településeket. A katasztrófa során megsérült a fukusimai atomerőmű több reaktora is, két reaktorépületben robbanás történt és több alkalommal tűz ütött ki. Az erőmű dolgozói megpróbálják elkerülni a nukleáris katasztrófát. Kövesse az eseményeket percről percre a hvg.hu-n!
Most érkezett
Kedves Olvasóink! A japán földrengésről szóló hírfolyamunkat ezennel lezárjuk. A további fejleményekről a japán földrengés, illetve a fukusimai atomerőmű címkékre kattintva tájékozódhatnak.
A tokiói hatóságok felszólították a főváros lakóit, hogy tartózkodjanak a vezetékes ivóvíz használatától, mert sugárzó jódizotópot találtak benne.
Közben folyamatosan emelkedik a hőmérséklet a fukusimai atomerőmű egyes reaktorában. A legfrissebb mérések szerint a hőmérséklet 399 Celsius fokra emelkedett, miközben a normális üzemi hőmérséklet 302 fok lenne - közölte a japán atomenergia ügynökség.
Szerdától hívható a 1749-es segélyvonal a japán természeti katasztrófa károsultjainak megsegítésére.
Nagykövetjelölteket hallgatott meg kedden zárt ülésen az Országgyűlés külügyi bizottsága, a három misszióvezetői jelölt között volt a japán nagyköveti poszt várományosa is.
Japán földrengés: nincs fennakadás a Clarion nagykátai gyárában Jelenleg nincs hatással a részben japán alkatrészekből autómultimédiát gyártó Clarion Hungary Electronics Kft. működésére a szigetországban bekövetkezett katasztrófa - közölte a Pest megyében letelepedett japán cég.
A sérült japán atomreaktorokból szivárgó radioaktív sugárzással szennyezett spenót ijesztően hangzik, de nézzük a valóságot: még ha el is jutna belőle valamennyi a boltokba, Popeynek kellene lennünk, hogy annyit tudjunk enni, amennyi már káros.
A japán LCD-film gyártó vállalatok komolyabb károk nélkül vészelték át az ország történetének legnagyobb földrengését, viszont lehet, hogy vegyszer- és üzemanyag-ellátási gondokkal kell szembenézniük, ami negatív hatással lehet termelésükre és késztermékeik kiszállítására.
Füst és gőz szállt fel reggel ismét a másfél héttel ezelőtti földrengésben megsérült japán Fukusima 1 erőmű két reaktorából. Az erőműben a kárelhárításon dolgozó munkások közül többen magas fokú sugárfertőzést szenvedtek - jelentette a Kyodo japán hírügynökség. A környéken több utórengés is volt kedden. (Független Hírügynökség)
A 20 legnagyobb anyagi kárt okozó katasztrófa fele földrengés volt, de az Economist most közzétett listáján szerepel öt áradás és három hurrikán (a 2005-ös Katrina mellett az 1992-es Andrew és a 2008-as Ike). Szintén a legsúlyosabb költségekkel járó csapások között van még az 1988-as szárazság az Egyesült Államokban, amely közel 50 milliárd dolláros (a GDP 0,3 százalékára rúgó) kárt okozott, illetve az 1982-83-ban bekövetkezett indonéziai erdőtűz, amely a károk összegét tekintve szintén hozzávetőleg 50 milliárdos volt, ám ez az ország GDP-jének akkor 9,3 százalékát tette ki. De hol van a listán a japán földrengés és cunami?
Melegszik a fukusimai Daiicsi atomerőmű 2. blokkjából származó elhasznált fűtőelemek tárolására használt medence vize, s már majdnem forrásponton van.