2011. március. 10. 20:08 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. március. 10. 20:06 Világ

Nem fogadhatott örökbe egy görög vegetáriánus pár

Az indoklás szerint mivel a szülőjelöltek nem esznek sem húst, sem halat, az étrendet a gyerek is átveheti, és ez káros hatással lehet a fejlődésére. A döntést a házaspár bíróságon támadta meg.

"A krétai egyetemtől kértünk állásfoglalást, s itt közölték, hogy egy gyerek étrendjének tartalmazni kell húst és halat is" - mondta Szpírosz Epitropakisz, a sziget jóléti hivatalának vezetője, aki szerint nem diszkriminálni akartak, de minden szempontból vizsgálniuk kellett a kérelmet. Az idézett egyetemi szakértő, Antonisz Kafatosz gyerekorvos és gasztroenterológus ésszerűtlennek nevezte a történteket. "Kétségtelen, hogy egy gyereknek szüksége van például halra, tenger gyümölcseire és tejtermékekre, és ha már nem kap húst, ezek nélkülözhetetlenek. De ha egy család nem akarja mindenáron a gyerekre erőltetni saját étkezési szokásait, nem tudom, mi a probléma" - mondta.

Görögországban az Európai Unió országai közül az egyik legalacsonyabb a születési ráta. Az örökbefogadás szabályai mindezek mellett olyan szigorúak, hogy a gyerektelen párok időnként inkább más lehetőségek után néznek, például bevándorlóktól vásárolnak gyereket.
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.