2011. január. 24. 12:47 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 24. 13:16 Világ

Schmitt királyi fogadtatásra számíthat Brüsszelben

Schmitt Pál köztársasági elnök kedden kétnapos látogatásra Brüsszelbe utazik, ahol találkozik II. Albert királlyal, megbeszélést folytat Herman Van Rompuyjel, az Európai Tanács elnökével; Jerzy Buzekkel, az Európai Parlament elnökével és José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével, valamint részt vesz a magyar EU-elnökség brüsszeli kulturális nyitórendezvényén - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) hétfőn.

Az államfő kedden először Herman Van Rompuyjel, az Európai Tanács elnökével folytat megbeszélést, majd részt vesz azon az ebéden, melyet II. Albert belga király ad a tiszteletére. Délután a köztársasági elnök találkozik a Lámfalussy Sándor nevével fémjelzett Belgiumi Magyar Professzorok Körével, a nagykövetség épületében, majd este részt vesz a magyar EU-elnökség brüsszeli nyitórendezvényén a Henry Le Boeuf hangversenyteremben.

Szerdán Schmitt Pál találkozik az EP-képviselőkkel az Európai Parlament épületében, majd megbeszélést folytat Jerzy Buzekkel, az Európai Parlament elnökével. Délután még találkozik az EP Néppárti Frakciójának magyar képviselőivel,  utána találkozik José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével. A megbeszélés után közös sajtótájékoztatót is tartanak.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.