2010. június. 18. 17:01 MTI Utolsó frissítés: 2010. június. 18. 16:56 Világ

Felborult egy turistákkal zsúfolt pótkocsi Dániában - több halott

A dániai Mandoe-szigetnél pénteken felborult egy turistákkal teli pótkocsi, három ember meghalt, 36 megsebesült - jelentette a helyi rendőrség.

A dán rendőrség még nem tudja, mi okozhatta a balesetet. A német határtól északra fekvő sziget környékén népszerű attrakció apály idején a traktor vontatta pótkocsis sétakocsikázás a tengerparti homokban. Mint a Politiken dán újság honlapja írta, számos sérültet helikopterrel szállítottak a regionális baleseti kórházba. A mandoe-i helyi idősek szervezete közölte a dán sajtóval, hogy több tagjuk is az áldozatok között van.

 

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.