2010. június. 15. 09:39 MTI Utolsó frissítés: 2010. június. 15. 09:36 Világ

Agyonlőttek egy újságírót a Fülöp-szigeteken

Agyonlőttek egy rádiós újságírót a Fülöp-szigeteken. Az 52 éves férfi épp egy helyi énekversenyen zsűrizett - számolt be a rendőrség kedden az előző napi merényletről.

Desiderio Camangyanra hátulról lőtt rá kétszer egy ismeretlen tettes, akinek indítékát egyelőre csak sejtik a hatóságok. Az újságíró szókimondó hírmagyarázó volt. Camangyan az idén már a harmadik újságíró, aki gyilkosság áldozatává vált a délkelet-ázsiai szigetországban.

"Vizsgáljuk, hogy a bűncselekmény kapcsolatba hozható-e az áldozat munkájával" - mondta el Querubin Manalang, a davaói regionális rendőrség szóvivője. Manalang hozzátette, hogy Camangyan a múlt hónapban tartott választások idején sokszor beszélt a helyi politikusok ellen a Manilától ezer kilométerrel délkeletre fekvő Mati városban működő Sunrise rádióadóban. A helyiek szerint műsoraiban gyakran bírálta a drogkereskedőket és a szerencsejátékokat. 

2009-ben az újságírók számára a Fülöp-szigetek volt a világ legveszélyesebb országa. A sajtó munkatársai közül tavaly a világon 132-en vesztették életüket hivatásuk gyakorlása közben, és ebből 37 médiaalkalmazottat a délkelet-ázsiai szigetországban végzett munkája során ért a halál - tette közzé a Nemzetközi Hírbiztonsági Intézet (INSI). 

Sajtócsoportok jelentése szerint Ferdinand Marcos Fülöp-szigeteki diktátor 1986-os bukása óta összesen legalább 134 újságírót gyilkoltak meg a szigetországban. Mintegy száz gyilkosság Gloria Arroyo elnök 2001-es hatalomra kerülése óta történt. A sajtó elleni számos támadás részben annak is betudható, hogy sok elkövető büntetlen marad. Tavaly novemberben a Fülöp-szigetek déli részén egy politikai viszály miatt elkövetett tömegmészárlásban az 57 ha

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.