2010. február. 24. 11:22 MTI Utolsó frissítés: 2010. február. 24. 11:19 Világ

Hazatérnek az Afganisztánban megsérült magyar katonák

Körülbelül egy hét múlva - a PRT (tartományi újjáépítési csoport) hetedik váltásával együtt - hazaérkezik a támadásban megsérült két magyar katona Afganisztánból - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI kérdésére szerdán.

A HM tájékoztatása szerint a február 7-én megsérült katonákat egy német katonai kórházból már átszállították a magyar PRT Puli Kumriban található táborába. A katonák jól vannak, de szolgálatba még nem álltak. Részt vesznek a tábor napi életében, könnyebb feladatokat ellátnak, segítenek, amiben tudnak, de csak annyi terhelést kapnak, amennyit az orvos engedélyez. Hazaérkezésük után komolyabb gyógykezelésre várhatóan nem lesz szükségük, de az valószínű, hogy kisebb korrekciós műtétre, a repeszek okozta hegek plasztikai korrekciójára viszont igen - közölte a HM.

Gránátvetővel (RPG) támadtak meg február 7-én vasárnap egy magyar katonai konvojt az Észak-Afganisztánban lévő Baglán tartományban; két katona megsérült, az egyik súlyosan, a másik könnyebben. Bocskai István, a HM szóvivője elmondta, hogy a sérülteket helikopterrel azonnal a közelben lévő kunduzi kórházba szállították. A súlyosan sérült századost, a szakasz parancsnokát egy érsebész megműtötte, a műtét sikeres volt, komplikáció nem lépett fel.

A szóvivő  az eset körülményeiről azt közölte, hogy a katonák a Baglánban lévő Puli Kumritól, a magyar tartományi újjáépítési csoport (PRT) központjától mintegy 80 kilométerre tartottak ellenőrzést egy város környékén, és a visszafelé tartó úton, lesállásból lőttek rá a négy páncélozott autóból (Humvee) álló konvojra. A lövedék a második autó jobb oldali ablakát találta el, így az első ülésen utazó szakaszparancsnok és a sofőr sérült meg - mondta a szóvivő. A második lövedék - a katonák gyors reakciója következtében - már két autó között repült el.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.