2009. április. 21. 13:15 MTI Utolsó frissítés: 2009. április. 24. 08:27 Világ

Biztonsági őrként dolgozott a Bolíviában lelőtt ír férfi

Biztonsági őrként dolgozott, és műszaki tanulmányokat folytatott hazájában az az ír férfi, akit a múlt héten lőttek le Bolíviában egy kommandósakcióban két magyar társával együtt - írta kedden internetes kiadásában az Irish Times ír napilap.

Michael Dwyer az újság értesülései szerint legalább két írországi biztonsági cég alkalmazásában is állt, mielőtt tavaly elutazott a dél-amerikai országba.

2008 első felében az Integrated Risk Management Services nevű biztonsági cég részmunkaidős alkalmazottja volt. Amikor lejárt a munkaszerződése, távozott a cégtől, amely többek között a Shell brit-holland energiaipari vállalat írországi gázvezetékeit őrizte.

Michael Dwyer
© Irish Times
Dwyer dolgozott egy másik, pubok és éjszakai klubok rendjét biztosító, tavaly júniusban adóhátralék miatt felszámolt biztonsági cégnek is. Amíg tanult - tavaly végzett a Galway-Mayo műszaki főiskola építőipari karán - részmunkaidőben, azután teljes munkaidőben állt alkalmazásban egészen addig, amíg 2008 végén el nem utazott Bolíviába.

A 24 éves férfi családjához közel álló forrásból elmondták az ír lapnak: úgy tudták, Dwyer azért utazott Bolíviába, hogy részt vegyen egy a biztonsági őri munkához kapcsolódó, három hónapos képzésen. A biztonsági cégek világát jól ismerő források ugyanakkor azt mondták az Irish Timesnek, soha nem hallottak arról, hogy valaki Bolíviába utazzon Írországból efféle tréningre.

Az ír újság azt írta, "úgy tűnik", hogy a Magyarországon nevelkedett bolíviai-horvát Rózsa Flores Eduardo ajánlott munkát Dwyernek. A balkáni háborúk 49 éves veteránját az ír férfival együtt érték halálos lövések múlt héten csütörtökön abban a Santa Cruz-i szállodában, ahol több társukkal együtt megszálltak.

Hirdetés
Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.