2009. február. 24. 08:37 MTI Utolsó frissítés: 2009. február. 24. 08:31 Világ

Életfogytiglanra ítélték Londonban Bujkó Tamás gyilkosát

Életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték hétfő este Londonban Bujkó Tamás egykori cselgáncsozó olimpikon szintén magyar állampolgárságú gyilkosát.

Bujkó Tamást, az 1988-as szöuli olimpia ötödik helyezettjét tavaly márciusban, az északnyugat-londoni Sudbury Hill metróállomás közelében, egy korábbi személyes konfliktus nyomán ölte meg a 35 éves Ifi Ferenc. A londoni központi büntetőbíróság hétfőn meghozott ítélete szerint Ifinek legalább 16 évet kell rács mögött töltenie, mielőtt feltételes szabadlábra helyezése szóba kerülhet.

A vád szerint Ifi Ferenc, aki pincérként dolgozott az észak-londoni Wembley kerületben, a metróállomás környékén, egy banki pénzkiadónál támadta meg a volt élsportolót, savat öntött az arcába, brutálisan bántalmazta és késsel többször megszúrta. Kettejük között fél évvel korábban már volt egy összetűzés, amikor Ifi a postájáért ment korábbi lakásába. A lakást akkor már Bujkó Tamás bérelte.

A BBC keddi ismertetése szerint az orvos szakértők nem találtak elmezavarra utaló jeleket Ifi Ferencnél, de azt megállapították, hogy kényszeresen bosszúálló természetű. Az ügyész a perbeszédben "higgadt, kiszámított, brutális, a végletekig kegyetlen" támadásnak minősítette a sok tanú szeme láttára lezajlott tavalyi gyilkosságot.

Az Újpesti Dózsa egykori sportolója az 1980-as években világbajnoki ezüst- és bronzérmes volt, nyert junior Európa-bajnokságot, felnőtt Eb-bronzérmet, két Hungária-kupát és egy felnőtt magyar bajnokságot. Sportolói pályafutását 1988-ban, a szöuli olimpiai ötödik helyezés után, 26 esztendősen befejezte.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.