2007. október. 26. 12:08 Utolsó frissítés: 2007. október. 26. 19:07 Világ

Képek a titokzatos szíriai épületről – bombázás előtt és után

Új műholdas fotók azt mutatják, hogy az izraeli légierő által szeptemberben bombázott területről nyomtalanul eltűntek egy épület – számos szakértő szerint egy részben felépített atomreaktor – romjai.

Az Eufrátesz mellett épült, 50 méter magas épület romjait rekordgyorsasággal tüntették el a szíriai hatóságok. Damaszkusz cáfolta, hogy készülő atomreaktort bombáztak volna le az izraeli gépek, szerintük egy üres kaszárnyát romboltak le. A nyomok gyors eltüntetése viszont megerősítette a szakértők gyanúját, hogy itt nem egy üres kaszárnya állt.

A gyanús épület augusztus 10-én és hűlt helye október 24-én
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség emberei korábban jelezték, szeretnék a helyszínen tanulmányozni az épület mibenlétét, de a „nagytakarítás” ezt most enyhén szólva megnehezíti. Mindenesetre tanulmányozzák a területről korábban készített műholdas fotókat.

Számos szakértő kitart amellett, hogy a területen atomreaktor épült, amelynek plutónium-termelő kapacitása évente  egy-egy nukleáris fegyver töltetét biztosította volna.

New York Times

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.