2007. szeptember. 13. 13:16 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 13. 13:14 Világ

Helyet kérnek a kormányban az Iszlám Dzsihád tagjai

Az Iszlám Dzsihád palesztin radikális szervezet harcosai készek fegyverszünetet kötni a palesztin kormányzattal, ha cserébe helyet kapnak a Palesztin Hatóságban - írta az As-Sark al-Auszat című arab lap.

Az újság értesülése szerint a szervezet fegyveres szárnya, az al-Kudsz Brigádok ciszjordániai aktivistáinak egy csoportja már több ilyen értelmű üzenetet is küldött a Szalám Fajjád vezette palesztin szükségkormánynak. Üzeneteikben jelezték: pozíciókat kérnek a palesztin polgári minisztériumokban, illetve a fegyveres erők kötelékében, cserébe azért, hogy készek legyenek lemondani fegyveres akcióikról.
 
A radikális szervezet egyik tagja a lapnak kifejtette: nem teszik le a fegyvert, de hajlandóak tartani magukat ahhoz a rendelethez, amelyben a palesztin hatóságok megtiltották a fegyverhasználatot. Az Iszlám Dzsihád hivatalos álláspontjával ellentétben a szervezet fegyveres szárnyának tagjai készek a békés életre, ha a Fajjád-kormány képes lesz javítani életkörülményeiket - hangoztatta.
 
Az al-Kudsz Brigádok tagjai már találkoztak a palesztin kormányzat, illetve a Palesztin Hatóság élén álló Mahmúd Abbász vezette Fatah mozgalom képviselőivel, hogy rábírják őket: gyakoroljanak nyomást a rámalláhi vezetésre (azaz a palesztin kormányzatra) a radikálisok kérésének teljesítése érdekében - írta a lap.
 
Az Iszlám Dzsihád vezetőségének tagjai viszont úgy nyilatkoztak az újságnak, hogy a szervezet tagjainak ugyan jogában áll párbeszédet kezdeni a kormánnyal és minisztériumokban elhelyezkedni, ám ez esetben távozniuk kell az Iszlám Dzsihád soraiból.
 

 

Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?