2007. július. 11. 17:39 MTI Utolsó frissítés: 2007. július. 11. 17:37 Világ

Peren kívüli egyezség a Forma-1-es kémügyben

Peren kívül megegyezett egymással a Forma-1-es Ferrari csapat és Mike Coughlan, a McLaren-Mercedes már menesztett vezető mérnöke, ezért a londoni Legfelsőbb Bíróság szerdán beszüntette a kémügy tárgyalását.

A BBC televízió információi szerint Coughlan ígéretet tett arra, hogy minden segítséget megad a Ferrarinak a történtek felderítésére. Az olasz istálló cserébe átmenetileg visszavonta kártérítési igényét, viszont rövid közleményt adott ki, mely szerint, ha valamennyi adat rendelkezésre áll és ezek alapján indokolt, akkor kártérítési pert indít a mérnök ellen.

Coughlan felesége, Trudy a wokingi istálló székhelyéhez közeli üzletbe vitte lemásoltatni a Ferrari volt technikai igazgatójától, Nigel Stepneytől kapott 780 oldalas anyagot, amely az olasz csapat titkos fejlesztési terveit tartalmazta. Az olaszokat a fénymásolószalon munkatársa értesítette a visszaélésről. Stepney ellen a modenai ügyészség folytat vizsgálatot.

"Egyre közelebb jutunk a megoldáshoz, gyakorlatilag megfejtettük, mi és hogyan történt, még néhány bizonyítékra van szükségünk" - mondta Giuseppe Tibis, modenai ügyész a La Gazzetta dello Sport című lapnak. Tibis elmondta, a kémügy mellett szabotázzsal is vádolhatják Stepneyt. "Egyre többet tudunk a Monacói Nagydíj előtt történtekről is, hamarosan tájékoztatjuk a nyilvánosságot."

A monacói futam előtt hat nappal titokzatos fehér port találtak a Ferrari két pilótájának, Felipe Massának és Kimi Ra:ikkönennek a benzintankjában. Az istálló ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, az elsőszámú gyanúsított azonban Stepney. A szakember minden vádat visszautasít, elmondása szerint hétfőn találkozik ügyvédjével, addig az üggyel kapcsolatban nem hajlandó nyilatkozni. "Sokat tudok a Ferrarinál történtekről, nem örülnének a
csapatnál, ha ezeket nyilvánosságra hoznám" - jelentette ki Stepney.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

4iG: „Az nem jó, ha megmondják, hogy valakivel nem dolgozhatunk”

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.