2004. december. 03. 13:14 MTI Utolsó frissítés: 2004. december. 03. 13:23 Világ

Az Európai Uniót fenyegeti Kína

Az ellene irányuló fegyverszállítási tilalom feloldására szólította fel Kína az Európai Uniót, kilátásba helyezve, hogy a fegyverembargó fenntartása kedvezőtlen hatással lesz a két nagyhatalom közötti kapcsolatokra.

Az embargó, amelyet az 1989-es Tienanmen téri tüntetések vérbe fojtása nyomán léptetett életbe az unió, minden bizonnyal egyik fő témája lesz Gerhard Schröder német kancellár hétfőn kezdődő kínai látogatásának, csakúgy, mint a Ven Csia-pao miniszterelnök részvételével szerdán Hágában kezdődő EU-kínai csúcstalálkozónak.

"Ha az EU fenntartja a tilalmat, azt egyfajta politikai diszkriminációnak fogjuk tekinteni" - mondta újságírók előtt Csang Jeszuj külügyminiszter-helyettes. Igyekezett olyan benyomást kelteni, hogy nem tényleges fegyvervásárlási szándék áll az embargó feloldásának követelése mögött, hanem csupán "a politikai diszkrimináció" elleni tiltakozás.

A kérdésről nincs egyetértés az Európai Unióban. Nagy-Britannia szerint a tilalom feloldása azt a látszatot keltené, hogy az unió előbbre tartja a gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok fejlesztését, mint a demokráciát és az emberi jogokat. A francia és a német kormány viszont az embargó feloldását szorgalmazza, hogy új kereskedelmi lehetőségekre tehessen szert.


 

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.