2004. november. 09. 14:45 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Szíria homokfallal védi magát a terroristáktól

Három méter magas homokfalat emeltek szíriai katonák az országot Iraktól elválasztó határon, így megakadályozandó, hogy Irak amerikai megszállásának szélsőséges ellenzői beszivárogjanak az országba.

Az építményt hatalmas kotrógépek segítségével már korábban létrehozták a szíriai-iraki határ egyes szakaszain, azonban csak most erősítették meg és egészítették ki egybefüggően 130 kilométer hosszúságúra, s most rendelték el huszonnégy órás őrizetét. Damaszkusz a homokfal felhúzásával a Washington részéről elhangzott súlyos fenyegetésekre reagált.



Az Egyesült Államok már hónapokkal ezelőtt a szíriai kormány szemére vetette, hogy semmit sem tesz annak érdekében, hogy megakadályozza felkelők bejutását Irakba. Ijád Allávi iraki kormányfő pedig meggyőződését fejezte ki, hogy a szíriai és az iráni kormány szítja az erőszakot Irakban. Szíria mindannyiszor visszautasította az országot ért vádakat, s arra hivatkozott, hogy nem egyszerű feladat a 600 kilométer hosszú szíriai-iraki határ teljes ellenőrzése. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Gergely Zsófia 2025. május. 13. 06:30

Rühös lett egy rab a tököli börtönben, hónapokat várhat a büntetőperére

Bizonyíthatóan a tököli Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézetében lett rühes egy fogvatartott, ami nem csak betegséggel járó kellemetlenség miatt baj, hanem azért is, mert ezért csúszik sokat a tárgyalása – állította lapunknak az érintett fiatal férfi ügyvédje. A büntetés-végrehajtásnál annyit elismertek, előfordul, hogy fogvatartottaknál bizonyos bőrbetegséget, például rühességet diagnosztizálnak, de állítják, nem jellemzőek az ilyen esetek. A jogvédő szerint azonban nagyon is gyakoriak, mert katasztrofális a higiénia és a betegségek kezelése a túlzsúfolt cellákban.