2004. október. 12. 14:31 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Szexranglista: a magyarok a harmadikak

A franciák a világelsők a szexben évi 137 szeretkezéssel, de a magyarok is dobogósok: a magunk 131 alkalmával a harmadik helyen állunk. Az ezüstöt a görögök kapták 133-as eredménnyel.

A szexeredmények a gumióvszereket gyártó Durex cég világszex-felméréséből derültek ki, 2004 májusa és júniusa közötti kutakodás eredményeként. A kőkemény tények a következők: a szeretkezési világátlag évi 103 alkalom, az előjáték átlagideje csaknem 20 perc, átlagosan nagyjából a nők negyede színlel orgazmust.



Ami az elővigyázatlanságot illeti: az emberek 35 százaléka szeretkezik évente védekezés nélkül olyasvalakivel, akinek nem ismeri szexuális előéletét. A szexbálványok Angelina Jolie és Brad Pitt - mindketten amerikai színészek. A felmérés amúgy 41 ország 350 ezer polgárára terjedt ki.



A "legelőjátékosabbak" az európaiak, partnerük felizgatásában is játszva verik a mezőnyt. Az élen a britek állnak, akik 22,5 percet szánnak az előjátékra, utánuk jönnek a németek.



A felmérés arra is fényt derített, hogy az első szexuális élményt átlagosan 17,7 éves korukban szerzik a fiatalok. A hölgyeké az elsőbbség: ők korábban kezdik a nemi életet, mint a férfiak - 17,5 évesen, szemben a férfiak 17,8 évével. A legifjabban az izlandiak vetik magukat egymás karjaiba, náluk 15,7 életév a szexkorküszöb, őket követik a németek 16,2, és az osztrákok 16,3 esztendős átlagkorral.



Ami a vigyázatlansági országlistát illeti, leginkább a dánok, a svédek (64-64 százalék), a japánok, a norvégok és a dél-afrikaiak (58-58) hajlamosak a védekezés nélküli szexre ismeretlen előéletű partnerrel, míg a legóvatosabbak az indiaiak, a vietnamiak és a spanyolok.



Visszatérve a gyakoriságra, a 35-44 év közöttiek a "legszorgosabbak": ők átlagosan 116-szor szeretkeznek egy évben. A "kezdők", a 16-20 év közöttiek csak 91-szer.



És most jön a lista éllovasa: a japánok csak 46-szor szexelnek. Az eredmények eredménye: a férfiaknak 45 százaléka állítja, hogy mindig van orgazmusa, míg a nőknél csak 17 százalékos az arány. Csúcsrajutás szempontjából az olaszok a legügyesebbek: orgazmusrátájuk 61 százalékos, utánuk szerbek-montenegróiak jönnek 56 százalékkal, majd a macedónok 54-gyel. Az orgazmus hiánya Kínában a legnagyobb: 11 százaléknak, de a finnek 10 százalékának sem volt még soha csúcsélménye.



A színlelés világátlagban 25 százalékos, a nőknél 40, a férfiaknál 17 százalék. A macedónok és a szerbek-montenegróiak szexuálisan a legkielégítettebbek, közülük 82 százaléknak nem volt szüksége arra, hogy orgazmust színleljen, utánuk Horvátország, Magyarország és Olaszország áll 75-75 százalékos eredménnyel.



Ami a változatosságot illeti, világszerte az embereknek átlagosan 10,5 szexuális partnerük van életükben, a férfiaknak 12,4, a nőknek 7,2. A partnertoplistások a kínaiak 19,3-del, utánuk jönnek a brazilok 15,2-del, majd a japánok 12,7-del. A legmonogámabbak a vietnamiak 2,5-es partnerszámmal.



Világátlagban 35 százalék a pornófilmet partnerrel nézők aránya, 22 százalék szereti a bekötött szemet vagy a bilincset, és ötből egy használ szexuális játékszereket. A közös pornófilm-nézés inkább a nők körében népszerű (38 százalék), mint a férfiakéban (33 százalék), csakúgy, mint a szembekötősdi és a bilincs - a nők 27 százaléka, a férfiak 19 százaléka szereti. A legtöbb pornófilmet a dél-afrikaiak nézik (60 százalék), a dánok kedvelik leginkább a szembekötősdit meg a bilincset (55).



Külön kitért a felmérés a vibrátorokra is. A 350 ezer válaszadó 27 százalékának van ilyesmije. Világelsők az izlandiak 53 százalékos használati hányaddal, utánuk jönnek a norvégok 50 százalékkal, és az angolok 49 százalékkal. Ami a testrész-szexlistát illeti, a férfiak leginkább a mellet nézik, míg a nők a tekintetet tartják a legszexisebbnek. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.