2004. február. 25. 10:09 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Romániában továbbra sincs jogszabály az örökbefogadásokra

Az Európai Bizottság Romániát, Bukarest pedig az Európai Uniót hibáztatja amiatt, hogy még mindig nem fogadta el a román kormány az örökbefogadásokról szóló új jogszabályt, írja a Krónika.

Az erdélyi napilap szerint egymásnak ellentmondóan nyilatkoztak az Európai Bizottság illetékesei és a bukaresti hatóságok arról, miért rendezetlen továbbra is a külföldi örökbefogadások kérdése Romániában. Az országos gyermekvédelmi hatóság vezetője, Gabriela Coman kijelentette: az Európai Bizottság sem igazán tudja, mit vár el az országtól e téren. "Nem jutottunk volna ide, ha az örökbefogadási moratórium 2001-es kihirdetése után röviddel sikerült volna a törvényes keretet is kidolgozni a szabályozásra". Utalt arra, hogy Romániát az utóbbi időben sok bírálat érte a moratórium megszegése miatt.



Bogdan Niculescu Duvaz, a kormányzó román Szociáldemokrata Párt (PSD) szóvivője korábban úgy nyilatkozott, hogy az Európai Unió közbenjárására a kormány elhalasztotta a nemzetközi örökbefogadásokat szabályozó törvénytervezet elfogadását, ugyanis az EU-nak még mindig nem alakult ki egységes álláspontja a kérdésről. Egyes EU-diplomaták engedékenyebben viszonyulnak a nemzetközi örökbefogadásokhoz, mások viszont egyenesen betiltanák ezt az eljárást. "Mivel még nem tudjuk eldönteni, végül is mihez kell tartanunk magunkat, várnunk kell a törvénytervezet véglegesítésével" - mondta szóvivő. A jogszabály elfogadása csak Adrian Nastase kormányfő és Günter Verheugen bővítési biztos találkozása után várható.(MTI)
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.